Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2023/06/20 13:07 #297807

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23163
Miłko-u mnie z opadami podobnie z tym że wczoraj nic nie spadło :placz ......fotki maczków mistrzowskie hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/20 14:20 #297817

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4427
  • Otrzymane podziękowania: 17417
Miłka cudne maki...
jeżeli udałoby sie zebrać, to uśmiecham sie o nasionka- szczególnie tego ciemnego...
Melduję, że moja ratibidia chyba przepadła- jedyna siewka i roślina mateczna nie dają znaku życia... niestety... ale ciągle jeszcze mam nadzieję... Twoje nasionka coś pokazały? chyba chimeryczna z niej panna...
Za to dalie rosną jak oszalałe. :buziak
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2023/06/20 14:41 #297821

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Aniu! Ratybida nie wykiełkowała. Nie wysiałam wszystkich nasion, spróbuję jeszcze raz, przyjrzę się nasionom pod lupą wink-3 Nasiona maków będę zbierać, bo mam zamówienia. Postaram się wyłuskać te ciemne.

Dziękuję Żanetko! Już śnią mi się konewki :mur

Swietko! Trochę mi się ich rozsiało, ale spokojnie. W zeszłym roku zarosły mi całą daliowa rabatę.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, wojtek, Maryna44, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/20 17:45 #297825

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23883
Miłko a teraz nie pada u Was? Zaglądnęłam na stronę pogodową i radar pokazuje przez Poznań wał deszczu, może będzie aby 27 kropel. Z konewkami chodzę tylko do świeżo posadzonych pomidorów i dyń, chodziłam bo dzisiaj podłączyłam węża i lałam z ręki.
Maczki rzeczywiście cudne, takie chyba pasowałyby mi na łączkę, to są jednoroczne.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/06/20 19:27 #297835

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Tak Majeczko, ale 27 kropel nie wystarczy. Mapy pogodowe kłamią. Właśnie skończyłam podlewać...
Mieszkamy na północno-zachodnim koniuszku Poznania. jak w centrum pada, u nas świeci słońce.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Ogród takisobie 2023/06/21 09:10 #297854

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23883
Już dzisiaj wiem że przez poznańskie okolice front przeleciał niewiele zostawiając wody, współczuję tej suszy.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/06/21 10:54 #297859

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23163
U mnie w końcu popadało a u Ciebie?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/06/21 11:32 #297865

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Żanetko! W końcu spadł deszcz dziś około 7.00. hu_rra I chyba w nocy też popadało, ale krótko. Padało niedługo nad ranem, ale dość intensywnie. nie było tego na mapach pogodowych. Jedynie jedna stacja to przewidziała a i jej też nie wierzyłam.

Majeczko! Pozę dlatego, że ten front przeleciał, zostawił wody nieco u mnie i pognał dalej, zostawiając Poznań w spokoju.
Dostałam dziś irysy od Marysi i od razu je sadziłam. jest wilgotno tak na 2-3 cm, reszta nadal sucha. zapowiadają dalsze opady więc może wreszcie kłopoty się skończą.

A Maciej zostawił otwarty kranik zbiornika na deszczówkę i ... podlała się intensywnie jedna skrzynia z truskawkami :mur

Słońce pokazuje się od czasu do czasu. Chciałam wyprać zmoknięte poduszki z foteli, które zostawiłam na wabia, by deszcz spadł, ale rozsypały się w pralce ze starości i czeka mnie szycie. Na szczęście znalazłam jakiś materiał, już mam formę, zamki wyprute, w chwili wolnej poszyję. Potem pokażę wink-3

Na dziś
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/21 11:56 #297866

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1716
  • Otrzymane podziękowania: 5675
Dobrze Miłko, że wreszcie pokropiło. Trzymam kciuki za więcej. A jak będziesz miała za dużo, to wyślij na Mazowsze recourse .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/21 14:40 #297872

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23883
U nas niedawno skończyło popadywać, dużo tego nie było, wyszło słońce i jest jak w dżungli, nie da się na dworze nawet w cieniu oddychać.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/21 17:41 #297879

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Moim marzeniem jest zobaczyć ogród skąpany w deszczu.............................. tylko kiedy to nastąpi :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2023/06/21 18:27 #297884

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Werka! W piątek rano! Wystaw tapicerowany fotel i stolik z obrusem na wabia. Trzeba jeszcze wywiesić pranie think:

Majka! U nas też parno się strasznie zrobiło. Usiłowałam trochę posadzić roślin. Kilka mi się udało, potem zrezygnowałam.

Dorotko! Może i do Ciebie dotrze, oby! Patrzyłam na mapy dynamiczne. Ten piątek jest obiecujący, tyle, że na Mazowszu nieco później,

Uszyłam jedna poduszkę. Nie wiem co to za materiał. Znalazłam w szpargałach po mamie.



Porobiłam jeszcze kilka zdjęć martagonom. Niedługo przekwitną, będę miała pamiątkę. Jeszcze różowego chciałabym sobie dokupić i może białego. Pod śliwą im dobrze z półcieniem.



Ostatnio zmieniany: 2023/06/21 18:28 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/23 21:18 #298073

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
W środku nocy była ulewa. Pięknie popadało, podlało. Potem po południu przez godzinkę poprawiło, ale delikatnie. susza była na tyle duża, że jak sadziłam dziś cynie i kosmosy, na dnie dołków było suchawo.
Pozostało mi jeszcze kilka dalii do posadzenia do gruntu, pewnie w weekend to zrobię. No i kolejne jednoroczne jeszcze pozostały, cynie aksamitki. I doniczka ogórków. Nie mam popęcia, co z nimi zrobić. Posadzić pomiędzy różami? 2smiech
Uszyłam drugą poduszkę, stwierdziłam, że musimy te fotele odświeżyć, np na kość słoniową, albo błękit... Nie wiem think:

Zakwitł mi kaktus na drabinie - echinopsis:





I maczki kolejne:


I róże:



I parzydełko:



I inne takie tam:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, basik ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/25 12:30 #298168

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Martagony już przekwitły, zostawię owocniki, może się rozsieją, jak u Wojtka. W zeszłym roku poszły na wystawę do bukietów. Podziwiane były.
Do nas wróciły upały leżakuje w ogrodzie i niedzielnie świętuje robiąc nic...






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, nowababka, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/25 13:01 #298170

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13820
  • Otrzymane podziękowania: 33141
Dalie już mają pączki i rudbekie?
Zdjęcia piękne, róża z berberysem - cudo. Mam podobne zestawienie i bardzo mi się podoba :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/26 17:54 #298258

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 553
  • Otrzymane podziękowania: 2711
Pamiętasz odmianę panny w berberysach? kontrast fenomenalny! Maczki robią robotę na zdjęciach, niby nic, a wdzięczne to to do fotografowania.
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/06/26 21:52 #298267

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Brydziu! To Graham Thomas! Mam niewiele angielek, tzn w sumie dwie więc o dziwo pamiętam. Nazwy berberysa niestety nie, choć kupiłam z nazwą ze szkółki zieleni miejskiej dawno temu. Ten berberys super fotogeniczny jest. A zimą!

Ewka! Dalia dziś prawie rozkwitła, ale nie miałam kiedy zrobić zdjęcia aparatem.
Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają. :buziak Czyli róża z berberysem gwiazdami czerwca? wink-3

Ja dziś bardziej domowymi roślinami się zajęłam, bo przyszedł kurier z regałem na moją kolekcję filodendronów i epipemnów hu_rra Potem pokażę. Złożyłam regał samodzielnie, bo nie chciało mi się czekać na Macieja. Ale z przytwierdzeniem do ściany to już nie dałam rady, muszę poczekać jednak na m.

Nawet trochę popadało dziś wieczorem. Mam wieczór wolny od konewek. Zdążyłam podsypać rodki kawą, ogórki i piwonie mielonymi skorupkami. Od czasu jak skorupki w kompostu przeleciały przez płot do sąsiadów i pies chyba się tego nażarł , nie wrzucam skorupek na kompost, tylko suszę i mielę. Mam tego proszku wiaderko od sera. Gdzie jeszcze mam to sypać?

na dziś:



Ostatnio zmieniany: 2023/06/27 10:31 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/28 11:02 #298348

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Miłko, a co to za piękna roślina?

[/quote]
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, a.nia, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/06/28 13:41 #298355

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Swietko! To dziewanna austriacka. Zaczyna swój spektakl. Widziałam ją w naturze w Alpach. Jest jej pełno, ale jeszcze nie kwitła, jak ja byłam. Wyobrażam sobie to widowisko.

Dziś pada z przerwami, nic po mnie w ogrodzie. Zajęłam się domowymi. Przesadziłam dwa storczyki, posprzątałam storczykownię. Teraz kwitną trzy, kilka ma pąki, czekam...

Mój regał na kwiaty, którego obiecałam pokazać;


Kwitnące:



I moja pierwsza dalia. jednak to Zingaro:
Ostatnio zmieniany: 2023/06/28 13:42 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/30 12:05 #298472

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23163
O już dalia to niedługo będzie się działo hu_rra ,u mnie jeszcze daleko do kwitnienia.....fotki jak zawsze artystyczne :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.209 s.