Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2023/06/11 20:34 #297213

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22015
Cudnie Miłeczko :kocham :kocham szczególnie te różyczki :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/12 10:50 #297263

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Dziękuję Danusiu! Róże dają radę, bo krzewy już dojrzałe w wieku, ale małe, posadzone 2 sezony temu ledwie żyją.

Cały czas robię konfitury różane. Kupiłam małe słoiczki i jak będzie wystawa, posprzedaję jako cegiełki na organizację wystawy. Louise Odier po radykalnym cięciu przy wymianie pergoli pięknie odbiła, kwiatów jest sporo, ale jeszcze nierozwinięte. Obecnie robię konfitury z Rose de Resht. Nadal mają goryczkę, nie znalazłam technologii, która była skutecznie eliminowała. pozostało mi jeszcze mrożenie i suszenie, ale na to nie mam czasu.

Na dziś:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2023/06/12 20:15 #297292

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Dziś dzień porządków, obcinałam ostatnie cebulowe, przesiewałam kompost, oczywiście podlewano. Zakwitły pierwsze martagony, pokazał się pączek dalii, a w szczelinie tarasu zakwitł szary maczek.






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/12 20:58 #297296

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3597
  • Otrzymane podziękowania: 14027
Tak, martagony i u mnie rozkwitły.
Piękne zdjęcia róż. Ale że już pączek u dalii???
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/06/13 09:18 #297335

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Zuza! Dziękuję! :buziak Daliowy pączek i mnie zaskoczył :woohoo:

A ja czekam na upragniony deszcz. Zapowiadali na dziś, nawet pochmurno się zrobiło. Pochowałam hamaki. Może gdybym zostawiła, padałoby więcej? think:

Na dziś:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/13 20:58 #297398

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23163
U mnie też niestety nie podlało.....musiałam zrobić to sama 2smiech ,róże przepiękne fotki :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/14 22:32 #297466

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Dziękuję Żanetko ! Róże są ładne i fotogeniczne, cieszę się, ze nadszedł czas ich kwitnienia, bo umila mi czas oczekiwania na dalie.

Mam obiecany deszcz na jutro. trochę im nie wierzę i nadal podlewam.

Na dziś








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/15 17:24 #297492

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3065
  • Otrzymane podziękowania: 13574
Ech, trochę mnie tu nie było, a tyle nowych pięknych zdjęć. Cudo. Nadrabiam właśnie, bynajmniej nie miną. zdziwko
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/16 11:17 #297534

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Tomku, teraz tak wszystko pięknie kwitnie pomimo suszy. Grzech nie robić zdjęć. :fotka Piękne obiekty i światło robią swoje.

Studenci fotografii ! Teraz podam kolejną wskazówkę dla pilnych słuchaczy. Mamy jedną - kuper niżej, mamy drugą - wieczorem lub rano, mamy trzecią - obiekt na przecięciach linii, a teraz czwarta - przyglądamy się temu, co w tle!

Czyli tło. Fajnie jak jest jednolite, żeby nie przeszkadzało. Fajnie, jak nie ma w tyle ciemnych plam, fajnie, żeby wyeliminować z kadru przedmioty niepożądane, np gacie na sznurku, niebieskie wiadro, labelki wbite przy roślinie.

Dla posiadających aparaty z możliwością nastawień - polecam maksymalne zmniejszenie przysłony, żeby tło rozmyć. Jak ktoś nie wie, jak to nastawić, musi niestety zajrzeć do instrukcji.

Zadanie sprawdzę po weekendzie, dajcie znać, kto wypróbował wszystkie metody razem.

Na dziś:




Ostatnio zmieniany: 2023/06/16 11:51 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/17 19:58 #297632

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Deszczu nadal nie było. Nie wiem, czy dożyję...
Posadziłam dziś kolejne dalie, które miałam posadzone w doniczkach, a ja dla niech znalazłam miejsce. Zostało tak jeszcze chyba z 8 sztuk. Jak nie znajdę miejsca, zostaną w donicach, ale nam im duże. Nameczyłam się z tym sadzeniem, bo taka przedburzowa duchota była. Oczywiście burzy nie było... ani deszczu.
Dostałam też od Ani irysy hu_rra Melduję, że już posadzone.

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Efkaraj, Krzysia, VERA, zuzanna2418, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/17 21:17 #297639

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25587
Ale fajne robalki u Ciebie mieszkają :woohoo: . A o to fotegeniczne fioletowe już miałam kilka razy zapytać ,czy to może ostróżka jednoroczna? Bo tak sobie kombinuję co by tu jeszcze w moją łąkę dosiać żeby nie wyglądała jak nie koszona trawa think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/06/17 21:50 #297645

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Wiesiu! Tak, to ostróżka jednoroczna. Znalazłam jakieś nasiona od Kluski. takie sprzed 2-3 lat. I rzutowo rozsiałam. Zreszta nie pierwszy raz, ale tym razem wykiełkowały i zakwitły. Rzucam też koper taki zwykły. Widzę, że wykiełkował. Może go nic nie zje... think: Spróbuj też driakiew, Klusce się udało wsiać w łąkę.

Jeszcze kilka migawek z ogrodu, a wśród nich samosiejki maków, lnu (z karmnika się wysiały) i kaktus, który zakwitł.






Ostatnio zmieniany: 2023/06/17 21:51 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, Krzysia, VERA, zuzanna2418, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/18 09:51 #297668

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3597
  • Otrzymane podziękowania: 14027
Ja mam z tłem często problem. Jakieś "gacie na sznurku" widzę dopiero jak oglądam zdjęcie w kompie...
Na Twoich zdjęciach to już pełnia lata niemalże.
Dla mnie numer jeden z ostatnich serii to fotka z tymi ostróżkami i chyba pustynnikiem, a w te jakaś bladoróżowa róża obsypana kwiatami :kocham
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, zanetatacz, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/06/18 10:42 #297670

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7638
  • Otrzymane podziękowania: 17026
Miłko wspaniałe wakacje clap .
A zdjęcia, jak zwykle, cudne :kocham . Fajne masz te różowe maczki - takie delikatne i zwiewne :lol: .
Patrząc na zdjęcia fotela i hamaka zastanawiałam się, jak często z nich korzystasz gwizdac .
I melduję, ze u mnie pączek ma Franz Kawka wink-3 .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/06/18 19:59 #297702

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Edyta! Dziękuję! :kocham Różowe mączki zasiałam 2 lata temu i rosną z samosiewu.
A z hamaka i fotela jak najbardziej korzystam. Lubię podyndać. Czasami na hamaku zasnę. A fotel kupiłam nowy, taki drewniany, leżankowy. Ten będzie specjalny na zachód słońca pomiędzy wiśniami wink-3

Zuza! No właśnie po to napisałam o tym tle, żeby sobie studenci szanowni to uświadomili. Ja też musiałam się tego nauczyć, a i często nadal o tym zapominam. Fajnie jest zrobić zdjęcie ze świadomością, a nie tylko cykać. Twój nr 1 to w sumie widok, jaki mam, jak wyjdę z domu na ogród. W tym roku malowniczo zakwitły te rzutowo wysiane ostróżki. Wiele rzeczy fuksem u mnie ładnie wygląda. wink-3

Dziś zero ogrodu. Nadal nie pada, jestem wściekła, Maciej zapodał podlewanie z węża fontanną. Ja nie mam mentalnie na to siły.
Byliśmy w lesie na spacerze z przyjaciółmi, nie wzięłam nawet aparatu, a ubrałam się jak hrabinia w sukienkę. Podrapałam sobie nogę do krwi jeżynami. Takam mądra :mur

Na dziś
Kwiaty podczas podlewania:





I mój nowy fotel


Ostatnio zmieniany: 2023/06/18 20:28 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, zanetatacz, basik ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/18 20:09 #297706

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3896
  • Otrzymane podziękowania: 12700
2smiech Uśmiałam się z tej hrabini i sukienki
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/06/18 20:43 #297716

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25587
Fotelo leżak świetny i pewnie wygodny, lubię takie drewniane meble w ogrodzie :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/06/19 21:47 #297766

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Wiesiu! Może do opalania leżak się nie nadaje, ale drink albo książka - to już tak. I ładnie wygląda taki drewniany.

Marysiu! Pozostali uczestnicy spaceru ubrani byli jak na Rysy, a mi do szyku brakowało rękawiczek i parasolki 2smiech

Dziś spadło siedemnaście kropel. Podlałam dalie konewką wodą z balii, a w międzyczasie popsuła się pompa... Nie wiem, kiedy będzie naprawiona lub kupiona kolejna 0flaga





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, wojtek, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/06/20 11:39 #297804

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Na dziś zapowiadają kolejnych siedemnaście kropel. Szklankę i lejek sobie uszykuję... :blink:
Na wabia zostawiłam stół biesiadny i krzesła w ogrodzie, i ten nowy fotel. Może poskutkuje.
dalie podlewane indywidualnie z konewki nieźle rosną. Kilka z nich ma już pąki. Może nie będzie tak źle. Chyba niepoprawna optymistka jestem...

Na dziś:

Maczkowo:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, dultom, DorotaZ

Ogród takisobie 2023/06/20 11:48 #297805

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Cudne te maczki, takie delikatne, takie subtelne ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.238 s.