Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiatki bratki i stokrotki...

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/12 21:11 #196674

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1588
  • Otrzymane podziękowania: 4759
Iwonka, to może być makolągwa, chociaż pewności nie mam.
Robal wygląda groźnie, to czasem pozory, ale sprawdź; OLEICA FIOLETOWA :unsure: .
To może włąśnie one, tzn. ich potomstwo wyjada dzieci pszczółki murarki w rurkach.
Sasanek zatrzęsienie masz, u mnie akurat zastój sasankowy, mogłabyś zebrać nasiona question , pliss .
Kiedyś miałam ich wiele, najmilej wspominam taką bladą różową. :kocham
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2020/04/12 21:26 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/12 22:31 #196701

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Sasankowe cudności kwitną i u mnie :buziak hu_rra
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/12 22:53 #196705

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Za sasankami sangwinarie? Moja nie wylazła :( . Ty nie masz cieszynianki, ja nie mam sangwinarii :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/18 23:18 #197438

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Ale masz masę sasanek
Uwielbiam te włochate cudeńka.
Niestety one za mną nie przepadają. Co posadzę to giną
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/22 09:44 #197857

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Elu tak też podejrzewałam że to jakaś oleica, teraz mamy odpowiedź na pytanie dlaczego nie wszystkie pszczółki po zimie wychodzą, a ja ją puściłam wolno :patel
Sasanki się u mnie ładnie sieją, a nasionka na pewno dla Ciebie zbiorę. Te blade sasanki i ja lubię choć nie mam ich za wiele, najwięcej wysiewa się fioletowych w różnych odcieniach, za to białych mam raptem dwie. Ptaszek to chyba faktycznie makolągwa, dzięki za podpowiedzi.
Wiesiu cieszę się że sasanki się przyjęły i kwitną ciesząc Twoje oczy.
Marta za sasankami to anemony blanda białe,



sangwinaria zwykła już przekwita



a Multiplex jeszcze się gramoli


tak jak i Twoja :P

Gosiu ja też bardzo lubię sasanki tym bardziej że one też lubią mój ogródek i sieją się wszędzie,
Do pracy teraz mało chodzę więc mam więcej czasu na ogródek, dlatego prawie codziennie udaje się w nim popracować, nie są to jakieś spektakularne prace, bo żadnych zmian jeszcze nie robiłam, ale plany różne są. W sobotę udało nam się zwertykulować nasz "trawnik", tak sobie wymyślił mój mąż. Suchej trawy było sporo, ja grabiłam, a dzieci taczkami wywoziły i tak sobota zleciała. Nie myśleliśmy że tyle tego suchego siedziało w środku.


Wczoraj zaczęłam drobne przeróbki przy oczku, na razie zdjęć brak. Zabrałam część dużych kamieni z wody i w to miejsce wymyśliłam sobie zasypanie pospółką (którą trzeba kupić może w sobotę się uda podjechać) i w to chcę posadzić część roślin, tylko bez doniczek. Przy okazji może uda mi się stworzyć bezpieczne miejsce dla pszczół, bo u mnie przy oczku to jak w ulu. Sąsiad ma kilka uli a te spragnione pszczoły masowo do nas przylatują i żeby nie było w ogóle mi nie przeszkadzają bo coś muszą pić, ale dużo z nich się topi. jak jesteśmy przy oczku to zawsze trzeba po kilka wyciągać z wody. Nie pomagają też poidełka ze starych patelni.





Zostawiam kilka wiosennych zdjęć















Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, inag1, zanetatacz, nelu-pelu

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/05/10 11:40 #200279

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Ostatnio niby mam więcej czasu ale jakoś ciężko się ze wszystkim obrobić i na czytanie i pisanie na forum brakuje czasu a czasami nawet siły. Choć muszę Wam powiedzieć że najwięcej mojego czasu nie zajmuje ogród a zdalne nauczanie, już mam dość odrabiania lekcji z moim drugoklasistą. Pani wysyła sporo materiału do przerobienia, my robimy praktycznie tylko to co trzeba odesłać a i tak dużo czasu trzeba poświęcić, wyglądam więc wakacji z utęsknieniem.
Koniec tych żalów, w ogródku też coś udaje się zrobić, przed deszczami udało mi się przerobić nieco rabatę z ciemiernikami, wykopałam wszystkie rozluźniłam ziemię dałam trochę kompostu i każdy dostał solidną porcję dolomitu, bo wszystko po posadzeniu wysypałam korą żeby nie było tyle chwastów. Z chwastami walczę cały czas.


Poprawiłam też moje patelniane poidełka dla pszczół i teraz już się nauczyły z nich korzystać i nie topi się ich dużo w oczku


W ubiegłym roku kupiłam w jednej z pobliskich szkółek dwa trójlisty po całe 5zł i nawet doczekałam się ich kwitnienia








i jeszcze kilka kwitnących bo już zaczynają następne









Na koniec moje saracenie w nowym bagienku, bo tu będą miały więcej słoneczka, wszystkie ładnie przeżyły zimę i nawet muchołówka przetrwała zimę w gruncie

Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Ostatnio zmieniany: 2020/05/10 11:42 przez Iwona1311.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, inag1, zanetatacz, nelu-pelu

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/05/13 18:35 #200743

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Dużo masz wiosennych cudeniek ! kolorki ,że aż chce się oglądać .Podziwiam u Ciebie siłę i chęć do prac ogrodowych .U mnie ostatnio spadek formy ,chyba przez te zimne dni . :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/05/13 22:56 #200812

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Nie zazdroszczę tej zdalnej nauki.
U mnie w pracy koleżanki też narzekają. Rodzice zamienili się w nauczycieli, na dokładkę pracują zdalnie
Masakra
Wiosnę masz super
Trójlisty piękne. Ja mam zwykłe białe. I tak się cieszę, ze w ogóle są. Tylko u mnie jakoś nie chcą się rozrastać.
Tak samo jak sangwinaria.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/14 16:46 #204850

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Ewa z tą siłą i chęcią do prac ogrodowych to u mnie jest różnie ale cały czas trzeba coś robić bo ogród chwastami by zarósł a ma przecież cieszyć kwiatami i kolorami, których u Ciebie też nie brakuje.
Gosiu szkoła nareszcie się kończy, ja w środę byłam ostatni raz na zdalnej pracy, trochę będzie można odetchnąć. Moje trójlisty też zwykłe tylko różowe, też kiedyś miałam białego ale tylko jedną zimę przetrwał a potem to już się nie pokazał, dlatego cieszę się z tych co mam bo jeszcze się rozrosły zobaczymy jakie będą za rok, z sangwinarią za to nie miałam nigdy problemu.


Znowu mnie tu trochę nie było, ale w ogródku nie próżnowałam, bo chwaty rosną na potęgę, jest co robić zaczynam w jednym miejscu, skończę w drugim i od nowa, a teraz po tych deszczach to nie wyrabiam z odchwaszczaniem. Jak było zimno udało mi się też w końcu odmalować mój stolik i krzesełka i zakątek wygląda dużo lepiej teraz jeszcze trzeba dowieźć kamyczków ale nie bardzo jest kiedy pojechać







Planuję też nową cienistą rabatkę na paprocie i nowe obuwiki , te już przekwitły ale pokaże Wam jakie udało mi się upolować w OBI






Dzięki temu że od dłuższego czasu padało u mnie sporo, pięknie rosną paprocie co mnie niezmiernie cieszy



















Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, zanetatacz, nelu-pelu

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/14 20:08 #204882

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Piękny kącik kawkowy :bravo , wypróbowałaś ;)?
Mnie też chwasty pochłaniają, mam wrażenie, że następnego dnia po pieleniu mozna zaczynć od nowa :mur . Dzwonię do Mirka, bo nie daję rady :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/14 20:35 #204891

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1588
  • Otrzymane podziękowania: 4759
A ja nie mam do kogo zadzwonić w sprawie chwastów. :diabelek
Iwonka, fajnie wygląda kącik kawowy, korzystaj i ciesz się takimi chwilami,
bo to się nam od ogrodu należy wink-3
Widzę, że polowanie na obuwiki udane.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/14 20:42 #204895

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Jak się nie da zwalczyć, trzeba pokochać!
Ja tylko tak mówię! Walczę jak wszyscy, zwłaszcza z podagrycznikiem i szczawikiem, męczy też chmiel.
Kącik uroczy! Kamyczków zawsze zabraknie! Zawsze tak jest! :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/14 21:39 #204919

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Marta sama już wypróbowałam ale mogłabyś na kawkę wpaść którejś niedzieli :slonko Powiem Ci że też już chwilami myślę żeby zadzwonić po Mirka, ale on ostatnio miał maturę, i ogród robił i u siebie ma co robić i U Ciebie więc nie wiem czy znajdzie czas na moje, choć ja miałabym dla niego ciut inne zajęcie, ale to jeszcze się zobaczy narazie sama walczę, mam tylko popołudnia i jak nie będzie padało to pomalutku ogarnę.

Elu z kącika korzystam i to sporo codziennie prawie tam przesiaduję zamiast walczyć z chwastami ale tak dobrze siedzi się nad oczkiem....
Obuwiki upolowane i tak naprawdę to był prezent imieninowy od męża gwizdac

Miłko jak je pokochać jak kwiatów z nich nie widać :angry: Ja też walczę ze szczawikiem a podagrycznika (odpukać) jeszcze nie sprowadziłam do ogródka. Kamyczków zabrakło już w tamtym roku nie było kiedy przywieźć a w tym koronawirus zamknął miejsce gdzie je kupowaliśmy, może się już otworzyli teraz tylko my nie mamy kiedy pojechać, może do końca lata się uda polewkamax

Dla Was kochane mam zdjęcia róż które w tym roku mnie zachwycają, nigdy nie miałam takich krzaków i szczerze mówiąc nawet w snach nie marzyłam że kiedyś takie będą
Minerva






Oh Wow




Rhapsody in blue







Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/14 23:37 #204953

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Róże masz sto razy ładniejsze niż moje i to porównuję te, co mam, czyli Minerwę i Rhapsody. Pierwsza jeszcze ani jednego kwiatu nie pokazała krecigl
Mirek już umówiony na wtorek, wiesz, ja go teraz traktuję juz jak pracownika. Ale przyjadą też dwie dziewczyny na praktykę, to będzie trochę taniej rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/15 11:05 #204988

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Az się zainteresowałam ta Minerwą! Myślałam, ze to Harkness, który ma takie nazwy w serii swoich róż, np Sir Lancelot, Merlin. Ona tez ma takie falbaneczki na płatkach typowe dla wielu Harknesów, ale nie! To zupełnie inny hodowca, a dziadkiem Minerwy jest Chopin Stanisława Żyły! dobry rodowód!
jak dobrze mi to poszukiwanie zrobiło! Dawno nie szperałam po różach. tegoroczny sezon zaczął się dobrze, widzę, że nie tylko u mnie! Cudowności!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/15 15:40 #205005

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Iwonko -roże fantastyczne ,ale mnie zauroczył kącik wypoczynkowy -cudowny ,romantyczny :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/15 16:04 #205011

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piękne róże :kocham Minerwa ma superowy kolorek .U mnie świetnie się sprawdza ,kwitnie i nie choruje .Jednym słowem udana .I jeszcze pachnie na deser :mniam W ogrodzie masz ślicznie ,a paproteczki ,jak marzenie :jupi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/06/16 12:52 #205139

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Róże obłędne. Kiedyś już prawie kupiłam OH WOW ale przeraziła mnie jej docelowa wielkość i zrezygnowałam. Ona nie jest do małych ogrodów. Pooglądam u Ciebie. :) Kącik kawowy bardzo romantyczny
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/07/08 22:38 #207455

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Twoja Minerva wygląda obłędnie
Moja nie ma takiej ilości płatków
Kącik kawowy bardzo zachęcający
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.195 s.