Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Miejska i wiejska dżungla

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/05 19:48 #172918

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Zuzia, Poznanie Was to sama przyjemność :buziak To mój ogród????? nie do wiary. zdziwko.
Fotograf profesjonalista to i mankamenty potrafi ukryć. teacher
Ostatnio zmieniany: 2019/08/05 19:49 przez Roma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418, beatrix+

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/20 19:13 #174104

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Romeczko wizyta u Ciebie to był jeden z najprzyjemniejszych akcentów naszego wypadu na Pomorze!
A mankamentów ogród nie ma i bardzo proszę nie sprzeczać się ze świadkiem naocznem! A nawet dwoma! :D
Dziękujemy! :kocham

Kochani, zaniedbuję wątek haniebnie, ale w pracuni mam niefajnie, nastrój do d... i w ogóle. W związku z powyższym wena też nie dopisuje, choć zdjęcia robię od czasu do czasu.
W ogrodzie późne lato w pełni, kilka deszczowych dni ożywiło kolory.
Dalie pięknie kwitną, choć niektóre padły łupem ślimaków









Śladów po ubiegłorocznej rewolucji na Arlington już nie ma
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, Pani Bestia, chester633, Semper, zanetatacz, Danusia, Katarzyna, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/20 19:21 #174105

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Mieczyki są wkurzające, bo się wywalają, trzeba je wykopywać, ale jak zakwitną






W Hortulusie w Dobrzycy napaliłam się na tego kosmosa czekoladowego, który okazał się być nachyłkiem i w dodatku niezimującym. Ale oprzeć się nie mogłam.


Natomiast nie kapuję sensu tworzenia takich odmian floksów: Blind Lion ma zredukowane kwiaty i wygląda tak:



To póki co tyle, postaram się wrzucić fotki o ogrodach Hortulusa w stosownym wątku i kilka zdjęć z króciutkiego pobytu na wsi jeszcze pokazać.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, Pani Bestia, chester633, nowababka, Danusia, Katarzyna, Maggie, janka.p

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/20 19:30 #174107

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3679
  • Otrzymane podziękowania: 11707
Fotki jak zwykle świetne :woohoo: Myślałam, ze gdzieś na urlopie wypoczywasz... a Ty bez weny przez "pracunię" :dry: Ech, znam z opowieści bliskich kilka takich niefajnych :(
Ja zrezygnowałam z mieczyków, leń jestem :oops:
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2019/08/20 19:32 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/20 19:57 #174109

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
A już miałam pisać gdzie to koleżanka się podziewa... :kawa
Mieczyki cudo :mniam Moje w tym roku nie zakwitły...
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/20 21:35 #174122

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Marysiu, Maggie marzę o tym, żeby wyemigrować wewnętrznie albo zapaść w sen i obudzić się jak już będzie lepiej. Tylko kiedy to nastąpi :nie_wiem
Ja w tym roku jestem zadowolona z mieczyków, niektóre mają po dwa kwiatostany w jednym wachlarzu liści.

Na wsi byłam króciutko, bo w piątek po święcie musiałam być w fabryce. Pojechałam po południu pociągiem do Białej Podlaskiej, gdzie z dworca odebrał mnie W.
Tym razem było koszenie Bertą i odchwaszczanie. Nawadnianie kroplowe sprawdziło się świetnie, dzięki Bożenkowemu synowi, który podłączał kolejne sekcje podczas naszej nieobecności.
Tu autorska (po prawej) oraz stosunkowo nowa rabatka w sadzie.


Tu zbliżenie na fragment tej nowej

Albiczukowski tuż przed wczesnojesienną eksplozją traw, chryzantem i astrów jesiennych



I tradycyjny widoczek za płotem
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, Pani Bestia, inag1, chester633, Semper, katja, nowababka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/20 21:59 #174125

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
No dalie śliczniusie! Oko cieszą! Tym bardziej, że Foxy Lady zawsze niezawodna! :kocham
Wieś cudowna! Wytarzałabym się w tych bylinach!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/20 22:06 #174128

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
Zuziu, szczerze współczuję Ci tej całej atmosfery jaką masz w pracy. Niestety sama tego doświadczyłam kilka razy i dobrze wiem jak to wpływa na nasze samopoczucie :dry:

Ps. Fotki ze wsi jak zawsze cieszą oko, a i jedna z chryzantema od Ciebie zaczęła kwitnąć :owady
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Ostatnio zmieniany: 2019/08/21 21:15 przez Maggie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/21 12:40 #174172

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 3926
Kosmos też nie zimuje w gruncie, więc w sumie to ten nachyłek to jak kosmos;).
A "Blind liona" też mam i go kocham, bo w przeciwieństwie do typowych floksów nie przekwita 2smiech, więc praktycznie do przymrozków daje ładny kolorystyczny akcent.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/21 20:48 #174217

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31842
Wiejski kipi późnoletnimi roślinami, już sobie wyobrażam ten zapach, zwłaszcza w upał :kocham
Mieczyki mnie też irytują ze względu na przewracanie i wykopywanie, ale jak zakwitną.... :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/22 11:00 #174283

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
Zuzka dzięki Twojej zawieszce przynajmniej u Ciebie nie miałam wielkich zaległości polewkamax ale atmosfery w pracy nie zazdraszczam.
Fotki jak zwykle zawodowe... Wiejski zachwyca tym buszem... Mieczyków nie mam... ale floksów też nie miałam, a już pierwszy jest rotfl
Dalie pięne :woohoo:
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/22 21:51 #174350

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20964
Zuziu ja dzisiaj tylko pooglądam :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/23 10:59 #174393

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Zuzia, jak czytam o zawirowaniach w pracy, to uznaję wyższość emerytury nad pracą ale jak pewnie się domyślasz, emerytura też ma swoje "plusy dodatnie i ujemne " ;) Życzę spokojności w pracy a dla nas więcej fotek :buziak
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/23 21:33 #174443

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Miłko Foxy Lady zbudowała niesamowity krzew! Niestety z uwagi na intensywny wzrost jest super krucha i trzymam się od niej z daleka, bo lekkie dotknięcie już coś łamię.
Na wsi teraz jest spokojne późne lato. Było kilka dni deszczowych, co wspomogło nieco roślinność. Przy tarzaniu uważaj na mikołajka i przegorzany bo dranie kłują :D
Maggie no zawsze mówiłam, że u nas w robocie to mizerne wynagrodzenie rekompensuje po części fajna atmosfera, luzacka i koleżeńska. Ale przyszło nowe...
O, jaka wyrywna! Już kwitnie? Ciekawe która.Z moich na wsi jedna ma dopiero nieśmiały kolor na pączkach.
Janeczko rzeczywiście, jak na to tak spojrzeć :) A ten floks mnie póki co irytuje. Jest pierwszy sezon u mnie, więc jest szansa, że przywyknę z czasem :)
Efciu tak, teraz ogród rozsiadł się jak dojrzała matrona, rozłożył spódnice i grzeje się w słońcu.
Mieczyki mają to coś, ten ostentacyjny przepych jakoś mnie pociąga, choć jak wiadomo wywalają się i te pe... :-)
Aniu ja mam wszędzie zaległości, że strach! No, ale powolutku będę nadrabiać. Atmosfera w pracy taka, że siekiera wisi...
Jak to floksów nie masz? No wiesz! Skandal :D
Danusiu oglądaj, zapraszam ;)
Ineczko no właśnie, emerytura zaczęła mi się gwałtownie marzyć, choć to jeszcze trochę...Jasne, że to nie tylko tańcowanie po płatkach róż, ale znam kilka emerytek, które z radością pożegnały się z zakładem pracy i żyją w dużo lepszym komforcie psychicznym.
Obiecuję fotki, póki co zapraszam do wątku w ogrodach pokazowych, zrobiłam wątek o Ogrodzie Botanicznym w Łodzi i uzupełniam sukcesywnie wątek o Dobrzycy :)

A tu trochę reklamy poniekąd, ale nie mojej. Przy okazji wizyty na Pomorzu, gdzie gościli nas przyjaciele mieszkający k Słupska, obejrzeliśmy miejsce znane wielu miłośnikom muzyki czyli Dolinę Charlotty. Nasi Gospodarze, którymi byli MaGorzatka, znana niektórym z innych forów i jej mąż postanowili nas oprowadzić po terenie, co było tym bardziej cenne, że mąż MaGorzatki Rafał jako architekt krajobrazu, zaprojektował i zrealizował układ krajobrazowy i wodny właśnie w Dolinie Charotty.
To niesamowite, pełne wyzwań, nie tylko ze względu na rozległość terenu przedsięwzięcie kosztowało go trzy lata pracy w czasie nienormowanym godzinowo, zupełnie dosłownie, bo czasem trzeba było w nocy czy bladym świtem organizować transport materiałów, sprzętu i ludzi czy prace na miejscu. Mając żonę i małe dzieci jak się sami domyślacie powodowało to dodatkowe perturbacje.

Ale efekt, mimo upływu czasu, braku fachowego nadzoru, pewnego zaniedbania i zmarnowania przez właściciela obiektu potencjału kilku miejsc jest nadal imponujący.Szkoda tylko, że nigdzie nie ma wzmianki o twórcy tego krajobrazu.










Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2019/08/23 21:38 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Pani Bestia, inag1, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/23 22:50 #174451

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Piękne i urokliwe miejsce i aż żal że pewnie nigdy tam nie dotrę :(
Floksów też nie mam 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/24 21:45 #174526

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
Gdzieś tam parę razy czytałam o Dolinie Charlotty :kawa ale to były bardziej artykuły dotyczące koncertów jakie tam się odbywały. Nie spodziewałam się, że jest tam tak ładnie i że w ogóle ten cały krajobraz został zaprojektowany przez jedną osobę. Patrząc na zdjęcia, ma się wrażenie jakby to sama natura stworzyła to miejsce.

Zakwitła mi ta w kolorze, jak ja to mówię, ceglastym.
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/25 11:33 #174565

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Maju ja też myślałam, ze nigdy tam nie dotrę, a tu proszę :)

Nooo, dobra. Wybaczam. Ja bez floksów żyć nie mogę latem :)
Maggie to jest olbrzymi obszar, nie tylko ma funkcję "koncertową" ale i turystyczną. Jest wielki hotel, mini ZOO (ja akurat za takim czymś nie przepadam), stajnia (przedostatnie zdjęcie), fokarium...Można tez sobie wynająć apartament na tej sztucznej wyspie, którą pokazałam.

A, no to wiem. Ta druga jest późniejsza.

Wczoraj poodchwaszczałam, bo chmiel nie ustępuje, tudzież siewki wilczomlecza. Przycięłam przekwitłe dalie, mieczyki i suszki na budlei. Powydłubywałam chwasty spomiędzy kaktusów W. co przypominało nieco iskanie jeża. krecigl









W. przytargał budleje i chryzantemy na skwer przyblokowy na Muranowie, gdzie ma grono emerytek-psychofanek codziennie nadzorujących codzienne postępy prac :D
Fotki z cyklu przed i po












I skarpa u stóp Starego Miasta z którą się uszarpał, głównie ze względu na organizację pracy całego przedsięwzięcia


Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2019/08/25 12:17 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, Pani Bestia, Ness, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/25 22:06 #174621

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
Uśmiałam się z tych emerytek-psychofanek 2smiech Mamy podobny monitoring na ROD, a że nasza działka jest w tzw. przebudowie to i nadzór musi być polewkamax
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/26 09:52 #174639

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
Emerytki-psychofanki... dobre polewkamax
Za zdjęcie z zawilcem będę mówić miszczuniu rotfl śliczne
Z floksami obiecuję się poprawić :)
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/08/26 10:58 #174649

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Już wyobrażam sobie widok wiosenny na miejskich terenach! Monitoring seniorski niezbędny na każdym kroku! Mi sąsiadki budowy pilnowały!
Portrety roślin cudowne! A dalia - miód!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.491 s.