Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2021/07/23 07:50 #245319

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2328
  • Otrzymane podziękowania: 5653
Powiatowa zaczyna dawać czadu









Ostatnio zmieniany: 2021/07/23 08:55 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Olusia, VERA, beatrix+, zanetatacz, Danusia, wojtek, a.nia, dultom

Nie będę zakładał wątku 2021/07/23 08:03 #245321

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2328
  • Otrzymane podziękowania: 5653
Ostatnio zmieniany: 2021/07/23 08:51 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Olusia, VERA, beatrix+, zanetatacz, Danusia, wojtek, a.nia, dultom


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2021/07/23 08:10 #245322

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2328
  • Otrzymane podziękowania: 5653










I jeszcze taki kwiatek z innej bajki

Ostatnio zmieniany: 2021/07/23 08:54 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Olusia, VERA, beatrix+, zanetatacz, Danusia, wojtek, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2021/07/23 08:28 #245327

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1589
  • Otrzymane podziękowania: 4759
Semper napisał:
Ten jest uroczy :kocham .

Ależ się zafloksowałeś.
I widzę wilgoć w ogrodzie. W lesie pewnie też, bo grzyb okazały.
Hortensja Renaty to jakaś ogrodówka.
Dzięki za widoki okolicy. :)
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Nie będę zakładał wątku 2021/07/23 22:05 #245366

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
To juz wykracza poza powiat, powiedzmy, że to faza przejściowa czyli wojewódzka a potem.. :) nazbierałeś tego, że hej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/07/23 22:35 #245371

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Podobają mi się te kule w strefie relaksu. Czy one są podświetlane?
Drożdże stosowałam w zeszłym roku i bardzo sobie chwalę. Świetnie zwalczyły zarazę na pomidorach zwyc .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/07/23 22:44 #245372

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21234
Jurku -pięknie zakwitła Twoja kolekcja ......moje łapią grzyba i porosły strasznie wysokie krecigl
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/01 21:14 #246017

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20964
Jureczku przepiękne te Twoje floksy :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/01 21:47 #246026

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24758
Floksy ful wypas :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/08 16:27 #246430

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5273
O cierpię dole! Jurek, pobiłeś internety floksiarnią i nasze forum. recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/08 21:35 #246458

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Określenie Beti jak najbardziej trafne. 2smiech

Co jeden to piękniejszy. Ja nie dodaję floksów do ogrodu, choć bardzo je lubię z powodu urody, zapachu i wabienia motyli, ale strasznie mi się sieja i już je mam w charakterze chwasta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/18 07:50 #246957

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2328
  • Otrzymane podziękowania: 5653
Doprawdy nie mam czasu , ani weny do prowadzenia wątku.
Fotki jakies zrobił już dosyć dawno.To może teraz wrzucę, a póżniej Wam odpowiem. gwizdac


















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia, dultom

Nie będę zakładał wątku 2021/08/18 07:55 #246958

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2328
  • Otrzymane podziękowania: 5653
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia, dultom, DorotaZ

Nie będę zakładał wątku 2021/08/18 09:26 #246960

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
Semperku nie tylko Ciebie dopadło letnie "lenistwo" ... mój wątek tez leży odłogiem, aczkolwiek już się zmobilizowałam i fotki zmniejszyłam :)
Świecznica piękna :kocham jak ja bym już chciała mieć taką kępę. Górkowa nie bardzo chce rosnąć z mojej osobistej winy :mur a w nowym posadziłam dopiero co dwie odmiany i mam nadzieję. że za jakiś czas będą tak piękne jak Twoja.

Niezłą zupę ugotowałeś :mniam
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/18 22:05 #247014

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24758
Gdyby mi się tak chciało jak mi się nie chce, to mój wątek tętnił by życiem a wątki koleżeństwa były by nie tylko czytane ale i skrobnęła bym w nich co nieco.
Tak że nie jesteś odosobniony w tym niechceniu.............................. :diabelek
Na dodatek odczuwam jakąś antypatię do roboty w ogrodzie :oops:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/18 22:50 #247024

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Verciu, witaj w klubie :dry:
Ja ostatnio też takiego lenia ogrodowego.
Ale trzeba czasem wyjść z dziury.
I dobrze, że to robicie.

Jurku, czy po przekwitnięciu obcinasz kwiaty floksów?
Ja nie. Odkryłam, że na tych starych wyrastają nowe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Nie będę zakładał wątku 2021/08/23 21:52 #247326

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1173
  • Otrzymane podziękowania: 4098
Gosiu,ja przycinam. Ale tylko przekwitłe kwiatostany aby się nie siały. Łodyga zostaje,bo tak jak napisałaś puszczają nowe pąki kwiatowe i kwitną kolejny raz.
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/27 11:32 #247654

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2328
  • Otrzymane podziękowania: 5653
Wziąłem sobie parę dni wolnego, aby trochę ogarnąć te Moje rabaty.Niestety nie wziąłem pod uwagę kaprysów Matki Natury.Co chwilę cos leci z nieba.W dodatku wieje zimny wiatr i temperatura pokazuje w tej chwili 13 st.Cóż skoro nie nadrobię zaległości w ogrodzie to może chociaż w wątku.Zacznę odo odpisania na Wasze komentarze, bo trochę sie ich nazbierało.
Verciu Za uściski dziękuje .Dziewczynom przekazałem.Ta antypatia wyziera ostatnio z wielu wątków.Ja nigdy nie byłem zbyt pracowity.Nie wiem czy starość, ale wolę usiąść i napawać wzrok.Wszystko pięknie kwitnie.Przylatuje mnóstwo owadów.Furczaki to prawie mieszkają wśród floksów.Ostatnio z bardzo krótką wizytą przyleciała czarna pszczoła czyli zadrzechnia fioletowa.
Żanetko Okolica ciekawa.To i wyjazdy ciekawe.Ja je bardzo lubię.Drożdże sie sprawdziły i zdały egzamin.W tym roku nie ma mączniaka, a i pomidory obrodziły.
Gosiu Jak tu siedzieć w domu, kiedy wokól jest tak pięknie.Maki się same posiały.Różami w tym roku zajęła się Moja LP i efekty widać.
Elu Tego floksa kupiłem w tym roku u Grochowskich.Był żle oznaczony.Obok stały doniczki z floksami całe w mączniaku.Grzybów na razie nie za dużo.Jedynie kurki dopisały jak nigdy dotąd.Może po tych deszczach będzie wysyp.
Ewciu Na razie daję sobie na zatrzymanie.Jakoś przestaję to ogarniać.
Edyto To są zwykłe stare klosze , znalezione na strychu.W środek wkładamy takie lampki do zniczy i świecą.
DanusiuMasz rację.Niczego sobie.
Beata Floksiarnia - fajne słowo.Ja zarażam :glupek
MiłkoJa już też mam trochę tych siewek.Ładne one są , tylko dlaczego nie podobne do rodziców?
Aniu Widzę, że Twój wątek ruszył z kopyta.Ta świecznica to jedna z najstarszych roslin w ogrodzie. Ma kilkanaście lat.Jej wygląd zależy w dużej mierze od pogody.Lubi mieć mokro.
Gosie dwie[/b Floksy trzeba przycinać.Nie tylko żeby drugi raz zakwitły.Także po to aby nie było siewek.
Dzisiaj wkręt wyjazdowy.Ostatnia niedziela to szczytna czyli nasze Międzyzdroje.
Pewnie wszyscy , którzy przejeżdżali ósemką przez tą miejscowość zwrócili uwagę na zamek, który znajduję się na wzgórzu zwanym Szczytnikiem.Nosi nazwę Leśna Skała i od zeszłego roku został udostępniony do zwiedzania.Sposób w jaki to zrobiono budzi we Mnie odrazę, ale nie będę się nad tym rozwodził.Droga do zamku jest stroma i kręta.Obok znajduje sie niewielki parking.Samo jego usytuowanie jest ciekawe.Na jego terenie znajduje się platforma widokowa.




Taki widoczek z góry


Wokól znajduje się ogród,Jego najciekawszym elementem jest chyba ten perukowiec

Nad całością czuwa Św Jan Nepomucen


Sam zamek wygląda tak




Dodam tylko, że wnętrza zamku można zwiedzać z przewodnikiem.
Jeszcze legenda
Między Dusznikami , a Polanicą znajduje się miasteczko Szczytna , na które niektórzy mówią Miedzyzdroje. Dzisiaj obgadamy to miejsce.
Nic dziwnego, że Duch Gór – Liczyrzepa mógł spokojnie wędrować po swoim królestwie, ukazując się tylko od czasu do czasu ludziom, najczęściej w postaci starego, siwego ale jeszcze dziarskiego męża. Miał co prawda swoją stałą siedzibę pod najwyższą sudecką górą – Śnieżką, to jednak szczególnie letnią porą w czasie długich wędrówek, kiedy czuł się zmęczony, a okolica bardziej mu się podobała, zatrzymywał się tam na dłużej.
Pod koniec pewnego letniego dnia zachwycił się miejscem, w którym piękniej i bardziej przytulniej, niż w innych było. Przed nim piętrzyła się stromym zboczem wyniosła góra zasłaniająca poranne słońce, przez co i dłużej pospać można było. Do góry przytuliło się kilka małych chatek. Kiedy zaś wszedł na szczyt góry dojrzał przepyszny, rozległy widok.

W lasach pełno było łownej zwierzyny i wyjątkowa obfitość smacznych malin, dorodnych jagód i grzybów, a w strumieniach i rzece roiło się od ryb. Nic dziwnego, że zatrzymał się tu na dłużej, żeby odpocząć.

W słoneczne dni siadał na skalnym szczycie i przyglądał się okolicy. Często widywał przejeżdżających dołem kupców. Nie niepokoił ich, jak to czynił chętnie za młodu, nie pokazywał im swojej sity i władzy. Starzejąc się bywał coraz bardziej przychylny ludziom. Często przystawał przy chatkach wdawał się w rozmowy, a nawet pozwalał zapraszać na poczęstunek. Kiedy zaś spotykał się ze szczególną życzliwością i gościnnością chętnie to hojnie wynagradzał, obdarowując gospodarzy podarunkami, a nawet spełniał ich skryte marzenia, wywołując tym wiele domysłów.

Przepowiedział też, że w tym miejscu, które teraz na wypoczynek wybrał ludzie w dalekiej przyszłości też chętnie zatrzymywać się będą. Mówił, że powstanie i rozrośnie się tu osada, której mieszkańcy szczycić się będą: szczególnie pracowitością i gospodarnością. Będą karczować lasy, żeby uprawiać dziwne rośliny, z piasku wyrabiać różne kolorowe i kształtne naczynia, które rozwożone przez kupców zadziwiać będą ludzi w dalekich okolicach, a nawet zamorskich krajach. Żyć tu będą ludzie w wielkiej zgodzie. Nie trzeba będzie stosować kary krzyża pokutnego, a po pręgierzu zostanie tylko pamiątka. W wolnym zaś od pracy czasie jedni będą się uganiać za skórzanym workiem wypełnionym powietrzem, inni trząść się będą w rytm wrzaskliwych dźwięków wydobywających się z pudełka. Zimą biegać będą na kawałkach drewna i metalu, zaś latem ścigać się na dwóch kołach, a po drogach bitych pędzić wozami bez koni.
Z każdym rokiem będzie tu dostatniej i piękniej, tak właśnie jest w Szczytnej.
Na koniec tylko dodam, że miasteczko ostatnio znacznie wypiękniało.Niestety kilka lat temu padł największy zakład Huta Szkła, tak więc przepowiednia nie do końca się wypełniła.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, edulkot, VERA, beatrix+, nowababka, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2021/08/27 20:53 #247689

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
A na koprze gąsienice pazia królowej masz? Bo ja w tym roku całe stadko hu_rra
Dzięki za turystyczną relację. Sama teraz bardzo rzadko wyjeżdżam, w zasadzie tam, gdzie ludzi nie ma.
Za dalie My Love masz u mnie medal! zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/08/29 19:28 #247848

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20964
Jureczku śliczne masz te floksy powiem Ci że jakby mi ktos ze trzy lata temu powiedział że mnie na nie weźmie to bym mu sie kazała po głowie popuka a teraz co roku jakiś dokupuję rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.231 s.