Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród już nie weekendowy

Ogród już nie weekendowy 2021/04/18 21:15 #232996

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Ela, pamiętam te sery, pyszne były i pamiętam... szkółki lubelskie :kocham jak ja ich zazdroszczę recourse
Ja mleka prosto od krowy też nie mam, więc robię ze sklepowego. wink-3
Powiem Ci, że kulinaria mnie już tak nie ciągną, jak dzieci były w domu to jeszcze kombinowałam, a teraz wolę iść tyrać do ogrodu :hejka
Chociaż ostatnio popełniłam ciasto z malinami, masą z serka mascarpone i bezą z migdałami na wierzchu... i pewnie nie raz jeszcze zrobię, bo pyszne jest. :mniam towarzystwo zmiotło blaszkę w jeden dzień.

Kasiu - kupowałam takie serki na rynku, aż postanowiłam sama spróbować, okazało się, że to nic trudnego i nawet mi się spodobało. :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Katarzyna2021

Ogród już nie weekendowy 2021/04/18 22:02 #233014

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2752
  • Otrzymane podziękowania: 9084
W domu tradycyjnie przygotowywaliśmy ze zsiadłego mleka, od razu przyprawy i znikało ze stołu. Nie wiem, jak to robicie, że to u was kilka dni może postać, chyba lodówkę i spiżarkę na klucz zamykacie. Teraz już mleka "słodkiego" nie kupuję i dietę zmieniłam, czasem jakiś twaróg kupię, ale wiadomo, domowe najlepsze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave


--=reklama=--

 

Ogród już nie weekendowy 2021/04/18 22:39 #233023

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Nigdy nie wertykulowałam trawnika think: . Może powinnam think: . Chyba jednak nie w tym roku :P . Może zaryzykuję w przyszłym. U mnie pseudotrawnik, nic z nim nie robię i trochę się obawiam, ze jak zacznę to zepsuję naturalna równowagę mchowo - trawową rotfl .
Ser wygląda smakowicie, ale sama nigdy nie robiłam.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/04/19 12:40 #233073

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Jak robiłam wertykulację trawy (bo ja trawników to nie mam) polewkamax to prawie się popłakałam jak zobaczyłam co ta maszyna zrobiła, a jak wygrabiłam to co wyciągnęła, to pomyślałam, ze trawa się nigdy nie zregeneruje to takim katakliźmie... ale okazało się, ze jednak odrosła i była ładniejsza. Ja przez lata tylko wygrabiałam ten podszyt, a efekt był mierny.
Od kilku lat na wiosnę maltretuję trawę wertykulatorem, potem ją nawożę i nawet w suszę daje jakoś radę (a poprzednio miałam żółty step, jak przychodziła susza)

:slonko :slonko :slonko więc zakasałam rękawy i przerzedziłam truskawki, wyciągnęłam ze skrzyni i posadziłam na dole.

Wysiałam pietruszkę naciową i groszek cukrowy Iłowiecki.

I wyciągnęłam taczkę chwastów z rabaty z miskantami i jeżówkami. W ubiegłym roku wyściółkowałam ją drewnianymi 2-letnimi zrębkami i jak widać chwasty też kochają takie podłoże hu_rra Na szczęście wyłaziły bez problemu , na czele z moja ukochaną :diabelek gwiazdnicą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, takasobie, edulkot, Elżbieta, nelu-pelu

Ogród już nie weekendowy 2021/04/20 22:21 #233247

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Dzisiaj cały dzień było :slonko więc obowiązkowe tyranie w ogrodzie :hejka

Skróciłam pozostałe róże, paskudnie wyglądały takie zczerniałe, a zaraz po zimie były takie zielonutkie :nie_wiem

Potem wzięłam się za wyłożenie słomy w truskawkach. Jeszcze zasilę żóltym kristalonem i na razie mam z nimi spokój.




Potem było pielenie chwastów, oj kręgosłup teraz to czuje :heart i przesadziłam (rozrzedziłam) maliny bo za ciasno miały.
Posiedziałam zupełnie bezczynnie na ławeczce, no co, zaliczam to do prac... wypoczynkowych :kawa
A na koniec poszłam sprawdzić co kwitnie...






Mój pierwszy tulipanek :jupi




I pozachwycałam się ciemiernikami. Zadbanie o nie zimą się opłaciło

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, takasobie, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2021/04/20 22:37 #233249

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Sporo roślinek w blokach startowych, np. tulipany



I psie zęby



Czosnki mają niezłe liściory, ciekawe czy to wszystko na co je stać, czy zachwycą czymś więcej...



Miodunka cieszy się ogromnym powodzeniem wśród bąków i trzmieli, latają i brzęczą aż słychać z daleka i tylko im d-ki wystają z kwiatków





I takie tam widoczki przy zachodzącym słońcu.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2021/04/26 22:47 #234182

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Jakie masz piekne kępy miodunki :woohoo:
Moje jakieś takie mizerne. Wcale się nie rozrastają.
Skusiłas mnie na ser.
Tez za kuchnią ostatnio nie przepadam, ale taki serek to rarytas.
Może spróbuję?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/04/26 23:09 #234187

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Tulipany w zeszłym roku o tej porze były w pełni kwitnienia :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/04/27 10:59 #234215

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
I znów dziewczyny powiedzą, że ławeczka na zdjęciu pusta polewkamax .
U mnie też rośliny w blokach startowych, ale mróz powstrzymuje ich zapędy. Najbliższa noc, według wcześniejszych prognoz miała być już bez mrozów, ale znów im się przesunęło :mur .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/04/27 13:50 #234221

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Ewuniu piękne widoki, których u mnie niestety nie ma recourse
Przestrzeń to jest to za czym tęsknię a roślin kwitnących masz sporo i nie narzekaj.
Zapytam co to za nawóz, który używasz "żółty kristalon" , bo rośliny masz naprawdę piękne .
Pozdrawiam :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/04/27 21:02 #234245

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Hejka Dziewczęta i Chłopcy wink-3 Miło mi bardzo, że zaglądacie :buziak

Coraz więcej pracy w ogrodzie i coraz mniej czasu na komputer :nie_wiem , z góry przepraszam jak mnie będzie mniej recourse

Gosiu-Margo - jeśli tylko chcesz to z przyjemnością miodunkę wyślę. U mnie jak chwast. flower Do zrobienia serka zachęcam, nic trudnego, a smak...dla mnie znakomity. :mniam

Miłko -Takasobie- to prawda, ten sezon opóźniony przez zimno, mam tylko nadzieję, że Zimnej Zośki nie będzie. Koniec kwietnia, a moje tulipany mają główki mocno ściśnięte.

Edytko, no pusta ta ławeczka... bo jak na niej siedzę to raczej robię fotki krzaczkom i wierzbie mandżurskiej niż sobie 2smiech ale lubię ją, bo można się tam "zgubić" na pomyślenie o tym i owym

Majeczko-Franusiowa - Kristalon to nawóz do rozpuszczania w wodzie. Występuje w "3 kolorach" Kristalon Żółty, Zielony i Czerwony. Różnią się trochę składem więc w zależności co roslince jest potrzebne można stosować różny Kristalon. Przeczytałam o nim na innym Forum i postanowiłam w tym roku zastosować. Dlatego nie mogę na razie podzielić się opinią o nim.
Ja co roku na wiosnę stosuję na cały ogród obornik granulowany, dla roślin wymagających dodatkowo kompost, a potem w sezonie nawożenie jak jakieś rośliny potrzebują, ale raczej są to warzywa, a nie ozdobne. U mnie na piachu wszystko jest dość szybko wymywane, więc staram się jakoś tą moją nędzną glebę użyźniać.

Dzisiaj było nawet nie najgorzej pomimo przymrozków do -4 w nocy. Świeciło :slonko więc trochę popracowałam. Przy skalniaku wycięłam trawę przy kamieniach, podcięłam też jałowce płożące i zrobiłam porządek na pergoli. Płytki były brudne, więc bardzo przydała się myjka ciśnieniowa. Raz dwa i było czysto. Szkoda, że na Majówkę zapowiadają taką mało ciekawą pogodę... posiedziałoby się na huśtawce..

Tęsknię do takich widoków...






a tymczasem






I taką zrobiliśmy barierę dla ślimaków, żeby nie właziły do studni... Jak na razie super się sprawuje ta miedziana opaska.





,
Ostatnio zmieniany: 2021/04/27 21:10 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2021/04/27 21:14 #234247

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6699
  • Otrzymane podziękowania: 14600
Ewa oj tak, oj tak..! chciałoby się już takich widoków..!

Ale przecież doczekamy.. już niedługo.. :) :)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród już nie weekendowy 2021/05/10 08:29 #236004

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1589
  • Otrzymane podziękowania: 4760
A jakby taką miedzianą opaskę założyć na skrzynię z warzywami???? wink-3 - każda rzodkiewka była skrobnięta :mlotek .
Ja swoje truskawki też wysłomowałam, "sieczką" z miskantów, puściłam je w rębak wink-3 .
Mam nadzieję, że nie będą się wysiewać :diabelek .
Widok z brzozami perspektywiczny, tyle miejsca na powiększenie ogrodu ..... :silly:
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/05/10 13:10 #236026

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
hahaha, no widok perspektywiczny mnie rozbawił, Kochana . Ja nie mogę nadążyć z tym co mam przy domu, a Ty sugerujesz, że powinnam sadzić jeszcze więcej ? polewkamax
Za to zainteresowało mnie wykorzystanie rębaka do poszatkowania miskantów, bardzo mnie zainteresowało... bo mam parę snopków nie zagospodarowanych, sama myśl na cięcie tego sekatorem, jak w ubiegłym roku, wcale mi się nie uśmiechała, więc ciągle leżą...To mówisz, że rębak dał radę ? A cięłaś "świeżo" obciachane, czy takie bardziej wyschnięte ?
Opaski miedziane na skrzynie podobno tez się sprawdzają, tylko tej opaski sporo trzeba... co prawda my kupiliśmy szerszą i przecięliśmy na 3 paski (taniej wyszło), ale na razie ślimory mi do skrzyń nie włażą, więc sobie głowy nie zawracam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród już nie weekendowy 2021/05/10 13:58 #236028

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
W końcu i u mnie zaczęły sie pojawiac kolorki. Tulipany dają czadu... tylko ich jakby więcej niż w ubiegłym roku, a nie dosadzałam gwizdac
Za to pewnym zaskoczeniem są tulipki, które pokazały sie... pod płotem, wyrzucałam tam cebulki przybyszowe i ciągle tylko liście wyrastały, a w tym roku, tadam - cała grupa sie pokazała.




I magnolia startuje... w sumie dobrze, że tak późno, bo jak było to zimnisko, to ona była w pąkach.




Psich zębów też więcej, ładnie przyrosły i w tym zaciemnionym fragmencie rabaty razem z zawilcem gajowym i ułudką wiosenną fajnie się uzupełniają.




Uwielbiam ten kolor młodych listków brzóz




Narcyze i żonkile ciągle zachwycają




Na rabacie przy domu sezon rozpoczyna pęcherznica Annys Gold... i meble ogrodowe 2smiech




Na małej rabacie trawiastej życie ogłosiły peonie, jeżówki, pysznogłówki, astry krzaczaste




Ślimory też dały znak, żebym o nich nie zapomniała - biedna języczka :placz




Swoją tawułę szarą Grefsheim mocno trzymam w ryzach, więc robi za miniaturową wink-3

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia, Maryna44

Ogród już nie weekendowy 2021/05/12 12:24 #236271

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Zrobiło się ciepło... i to widać na ogrodzie.





i w warzywniku też, szpinak i sałata nadają się już do :mniam i gonią lubczyk




Poziomki na razie w uprawie doniczkowej towarzyszą gramolącemu sie groszkowi




Pietruszka korzeniowa też wystartowała. Dostanie za sąsiada seler, jak ten w końcu przestanie udawać, że wiosny nie ma i zacznie normalnie rosnąć :diabelek



Skrzynia przygotowana na cukinię i dynie dostała pierzynkę ze słomy, podobnie jak wcześniej truskawki.




Za to Psich Zębów b Pagoda namawiać nie trzeba
W tym roku ładnie przyrosły i cieszą oko.






Podobnie jak magnolia. Ustrzegła się przymrozków i ma ogromne kwiaty





Otwarcie sezony zaliczyło tez ciurkadło. Widziałam kręcące się koło wody jaszczurki zwinki i żabki, nie mówiąc o ptaszkach i różych bzykaczach

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2021/05/12 12:36 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, Kalmia, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2021/05/12 17:16 #236288

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
Ewa ale fajnie wyglądają te skrzynie wyścielone słomą :bravo
Tulipanki niezłą niespodziankę Ci zrobiły ...odrodziły się jak Fenix :P pod płotem...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/05/12 18:07 #236292

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
A ja posadziłam psizęby Pagoda zeszłej jesieni i nic nie wyszło :dry: .
Dobrze, że opaski działają zwyc . Ja też już tłukę ślimory :patel .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2021/05/13 09:43 #236355

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Tak, Aniu, tulipany pod płotem to w tym roku najwieksza niespodzianka i miła flower

Edytko, moje psie zęby rozrastały się nijak, czyli właściwie stały w miejscu przez 2-3 lata, ale chyba zrozumiały, ze miejscówki gdzie indziej nie dostaną i zaczęły się mnożyć 2smiech
A Twoje w ogóle nosów nie wyściubiły z ziemi ?

W tym roku zmieniłam podłoże do wysiewów. Zawsze stosowałam Holasa, a w tym roku kupiłam Atheny, i coś mi słabo to idzie... ogórki sieję już 3-ci raz, pomidory powtórnie. To samo z cukinią, a uważałam ją na terminatorkę. Niby siewki na początku ładne, a potem padają. Wściekła jestem, bo części odmian na rynku nie kupię, a zanosi się na to, że w tym roku będę zdana na sprzedawców rynkowych :mur

Ech, to może lepiej pooglądać kolorki...






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, edulkot, Semper, nowababka, a.nia

Ogród już nie weekendowy 2021/05/13 09:56 #236356

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Muszę też pod cukinię dać słomy. Dobry pomysł, bo zawsze mi za mocno ziemia wysychała.
Cudne psizęby. Moje puściły jeden liść i chyba są z tego zadowolone. Musze poczytać, bo może źle cos je posadziłam think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.217 s.