Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rustykalnie, naturalnie u Siberii

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/27 18:09 #313419

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Moje kwiatki z ogródka :lol:



Kolory w ogrodzie ;-)







Trawy na różance przed dzisiejszymi galerniczymi pracami związanymi z ich dzieleniem lub przesadzaniem krecigl



Spokój w paprotnikach B)



Dziś zamówiłam 3 kwitnące oczary u pana Oreszczuka i jeszcze kilka krzewów rotfl Zero silnej woli :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, Efkaraj, edulkot, chester633, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/27 20:54 #313465

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1680
  • Otrzymane podziękowania: 5100
Iwonka, wiedziałaś, że tu trudno o silną wolę, przecież nawzajem się nakręcamy wink-3 .
A te zamówione oczary to jak wybierałaś? ze zdjęcia?
Bo wiesz moje, kupione w fazie bezkwiatowej, kwitnieniem d. nie urywają :silly:
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/27 21:05 #313468

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26611
  • Otrzymane podziękowania: 71398
Sibi, ależ te paprotniki super wyglądają na tle kamulców. Widzę, że ładnie przezimowały, chyba było troszkę śniegu?
Oczary są ładne, ale muszą się rozrosnąć i zagęścić, inaczej nie ma efektu. Kilka...naście (?) lat temu miałam zamiar wyciąć swojego pierwszego oczara, bo mnie nie tylko nie oczarował, ale wprost denerwował. Przetrwał tylko dzięki temu, że nie wyrabiałam się z pracą i ciągle zapominałam go unicestwić. I nagle, jednego roku zrobił się po prostu śliczny. Teraz, gdy inne oczary są jeszcze dość małe (a nie rosną szybko), przymykam oczy i udaję, że ich nie widzę. wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, a.nia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/27 21:34 #313479

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6936
  • Otrzymane podziękowania: 28134
Elsi napisał:
A te zamówione oczary to jak wybierałaś? ze zdjęcia?
Iwonka ma swoje sposoby ;) Prosi o te najbrzydsze, zeby jej szkoda nie było :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 07:16 #313507

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Elsi, Tomaszku :diabelek tym razem poprosiłam pana Jerzego o najładniejsze oczary. Dwa różne żółte i jeden pomarańczowy :-) Pan odpowiedział, że ma piękne właśnie kwitnące. Kazałam natychmiast pakować 2smiech
Pewnie będzie to ich pierwsze i ostatnie u mnie lutowe kwitnienie wink-3 Tu nawet ani jeden krokus nie wyszedł jeszcze z ziemi wink-3 :lol: Taka gmina 2smiech
Dobrze, że w domu kwitną mi wciąż gałązki forsycji :lol: a na rabatkach kupione w markecie hiacynty i ciemierniki :lol: W domu szybko przekwitały, a na powietrzu, nawet nocne przymrozki zniosły bez problemu.

Polu, paprotniki były całkowicie przykryte śniegiem. Było go w tym roku w sam raz, nie za mało, nie za dużo. Takie zimy to ja lubię. Tę kamienną rabatkę też lubię, bo zawsze piękna i nie ma tam za dużo pielenia. Jedynie jakieś stare maliny wyłażą wciąż spod kamulców, ale nie kwitną tam i nie owocują, bo jest tam cieniście. Na zdjęciu jest widoczna 1/3 długości, środkowa część rabaty.
Czytałam o powolności oczarów, dlatego nie kupowałam siewek po 12 zł na allegro, tylko podrośnięte okazy, ale też niedrogie, bo po 70 zł. Takich powolniaków, ćwiczących naszą cierpliwość w ogrodach jest więcej. Mam już np. siewki z własnych dereni jadalnych. Jeden z nich w tym roku po raz pierwszy zakwitnie dwoma kwiatkami :lol: Staram się przyspieszyć wzrost drzew, wycinając maluchom dolne gałęzie, które i tak w przyszłości byłyby wycięte.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, Pani Bestia, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 07:30 #313509

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15325
  • Otrzymane podziękowania: 47291
Porób tym kurom jeszcze ładnych zdjęć i poproszę na e-mail, bo chcę ładne kury malować, a nie mam modelek 2smiech
Z tymi oczarami kusisz, może zadzwonię... Jak są piękne, to na pewno warto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 07:41 #313512

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Postaram się, Miłko :-) Dziś pada, więc z sesji nici.
A liczyłam na cud, że może dokończę różankę. Z drugiej strony potrzebuję odpoczynku po wczorajszym armagedonie z trawami, a i z mokrej ziemi perz ładnie się wypruwa.
Sprzęt do dzielenia rozplenicy 2smiech

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, edulkot, chester633, Ave, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 08:02 #313518

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6936
  • Otrzymane podziękowania: 28134
Widzę, że zkoleżanki to taki Bob Ogrodniczy ;) :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 08:32 #313523

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2408
  • Otrzymane podziękowania: 5982
Siberia napisał:
Postaram się, Miłko :-) Dziś pada, więc z sesji nici.
A liczyłam na cud, że może dokończę różankę. Z drugiej strony potrzebuję odpoczynku po wczorajszym armagedonie z trawami, a i z mokrej ziemi perz ładnie się wypruwa.
Sprzęt do dzielenia rozplenicy 2smiech

Widzę, że koleżanka się lepiej przygotowała.
Moja siekiera też sobie poradziła.
Ciekaw jestem efektów.
Ostatnio zmieniany: 2024/02/28 08:33 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 08:52 #313526

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Jurku, siekiery nie mogłam zlokalizować, poza tym pamiętałam z jesieni, że była tępa jak... wiesz co ;-)

Do cięcia kątówką trzeba krótko ściąć liście, bo jednak utrudniały dostęp do "kamiennych" korzeni.
Została mi do poćwiartowania jeszcze jedna kępa, to tym razem ogolę ją na łyso... przynajmniej w miejscu cięcia.

Tomaszku, elektronarzędzia to moje ulubione zabawki :lol: choć akurat ta kątówka to sprzęt pożyczony od sąsiada jesienią do cięcia cegieł na parapety wewnętrzne :-) Moja jest mniejsza.
Ostatnio zmieniany: 2024/02/28 08:55 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, Ave, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, Katarzyna2021 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 09:14 #313528

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2955
  • Otrzymane podziękowania: 10037
To mi dzień zrobiłaś tym sprzętem. tak sobie gips zdejmowałam z nogi i już mnie więcej nie zobaczyli w poradni ortopedycznej. polewkamax polewkamax polewkamax
(Ewa jako przedstawiciel branży medycznej nic nie widzi i nic nie słyszy.)
:kocham clap hu_rra :woohoo: :kibic :kibic :kibic szampan szampan szampan
Lubię Cię coraz bardziej. Równa z Ciebie babka.
Ostatnio zmieniany: 2024/02/28 09:19 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, Efkaraj, zanetatacz

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 11:29 #313534

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7641
  • Otrzymane podziękowania: 17046
Katarzyna2021 napisał:
Równa z Ciebie babka.
Nie wiem czy równa, ale z pewnością niezrównoważona :diabelek :diabelek :diabelek .
Z takim sprzętem do rozplenicy krecigl . Ja tam bym się trochę bała o to, czy sprzęt wytrzyma gwizdac .

Nie wiem skąd bierzesz siły na te działania zdziwko . Ja dłubię coś codziennie od soboty, ale bardziej czuję to w ciele, niż widzę w ogrodzie rotfl .
No, ale trawy ścięte, dzisiaj wymyłam szklarnię. Jak dobrze pójdzie, to w weekend zacznę wysiewy w szklarni i na warzywniku ;).
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 15:50 #313541

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Kasiu, Edytko, chyba obie macie rację :diabelek I równa, i niezrównoważona rotfl

Edytko, rozplenice rosną przed różami. Zdarzyło mi się kilka razy bezskutecznie wskakiwać na szpadel, żeby wbił się w to diabelstwo i raz, niestety, straciłam równowagę. Padając na glebę jak, nie przymierzając, worek ziemniaków, myślałam tylko o tym, żeby głową nie trafić w krzak róży 2smiech Głowę uchroniłam, ale ręka, miałam wrażenie, że była prawie złamana 2smiech Na szczęście masaż wystarczył, tak więc gipsu nie będę rozcinać szlifierką kątową rotfl

Kate, jesteś niezrównana rotfl

Dziś padało, ale pomyślałam, że dostanę cholery, patrząc przez cały dzień przez okno na te góry urobku z wczoraj. Wyszłam więc do roboty, żeby niby zebrać górki perzu, liści, traw. Popracowałam uczciwie, przemokłam do ostatniej nitki, ale jestem cała happy hu_rra
W tzw. międzyczasie przychodziły smsy o dzisiejszych i jutrzejszych przesyłkach :deszcz Z braku sił i kasy na obiad - dziś tylko zupa chmielowa :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Efkaraj, edulkot, Pani Bestia, Ave, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 19:35 #313557

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4432
  • Otrzymane podziękowania: 17461
Do tej zupy chmielowej to przynajmniej gwiezdnicy nazbieraj na jaką sałatkę… rotfl
Ale gnasz… wieczór dziś spędziłam u Ciebie nadrabiając zaległości. Uśmiałam się…
Czytając o dzieleniu rozplenicy pomyślałam, żebyś tylko facjatą w róże nie wyrżnęła- a potem doczytałam,że to samo Ci przemkneło, jak leciałaś.. :diabelek
Jak Ci jakaś siewka żółtego świerka nawinie jeszcze to proszę o jedną… Koreanki sieją się u mnie od jakiegoś czasu… chyba dlatego, że ptaszyska teraz już nie nadążają z wyżeraniem nasion … musiałabym towarzystwo podoniczkować i wysadzić potem nowym przy drodze …
Chwal się jutro oczarami… i wąchaj.. ciekawe czy będą pachnieć…

Aaa ….sąsiad pewno się ucieszy z ziemi w szlifierce… polewkamax polewkamax
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 19:46 #313560

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8502
  • Otrzymane podziękowania: 25677
Nnno ja tam będąc Twoim sąsiadem więcej bym Ci sprzętu nie pożyczała krecigl , mnie tam też nieobce są elektronarzędzia ale do dzielenia traw zwykle używam kilofa i siekiery oraz porządnie naostrzonego szpadla :zielony . Do oczarów przymierzam się znów choć dwa już straciłam nie wiedzieć czemu think: , na razie chętnie podziwiam u innych ogrodników :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 20:36 #313585

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Hi hi hi Wiesiu, tarcza jest moja, a kątówce raczej obojętne co tnie. Wytrzymała cięcie cegły to i trawy przeżyje ;-)
Oczary u Ciebie wypadły? Dziwne... ale historia ogrodnictwa zna najróżniejsze przypadki.

Aniu, wymienię siewkę świerczka na siewkę koreanki :D Nie miałam pojęcia, że się sieją. Muszę pod moją jedyną się porozglądać ;-)
U mnie z gwiazdnicą problem. Chyba kury wszystko wyjadły :lol: Na szczęście na wyrębach w lesie jest jej mnóstwo ;-)

Dostałam paczkę z Sadzawki. Zrobiło na mnie wrażenie ich pakowanie :woohoo: Doniczki są tak zabezpieczone gumkami i taśmami, że żaden kurier im niestraszny wink-3







Ostatnio zmieniany: 2024/02/28 20:44 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, piku, Efkaraj, edulkot, Pani Bestia, chester633, Ave, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 20:58 #313594

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11697
  • Otrzymane podziękowania: 22080
Iwonko powiem tak zastanawiam się czy tutaj zaglądać bo koleżanka mnie na złą drogę sprowadza wink-3 idąc w niedzielę na spacer rozgladałam się czy nie ma jakichs nietypowych siewek a przecież ja nie mam miejsca to po co patrzę polewkamax
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia oczarów bo też postanowiłam sobie kupić żółtego nawet już wykarczowałam wiciokrzew za pomocą sztychówki,siekierki i dwóch sekatorów z narzędziami elektrycznymi ostatnio trochę uważam jak przecięłamsobie sama kabel od nożyc do żywopłotu i jeszcze psioczyłamże jeszcze takie stare to te nożyce nie są żeby się zepsóły tylko sięzastanawiałam czemu mi iskry poszły polewkamax polewkamax polewkamax
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Efkaraj, a.nia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/28 22:14 #313611

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4432
  • Otrzymane podziękowania: 17461
Sibi i ale ostrzegam… moje koreanki to takie wypierdki mamuta w porównaniu z Twoimi świerczkami… możesz być zawiedziona…
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/29 07:33 #313617

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Aniu, zadoniczkuj 3 i się wyrówna :lol:

Danusiu, rozglądanie się w lesie to dobry objaw B) Szukaj boczniaków na próchniejących pniach drzew liściastych. To ich pora cook
Biedny wiciokrzew na śmierć wyrzucony czy przesadziłaś na drugą działkę?

Moje pierwsze i drugie refleksje po zakupie cyklamenów think: think: think: Po co mi to było? wink-3 Większą radość sprawił mi gratisowy rannik z torebkami pełnymi nasion rotfl W paczce był też psiząb, coś tam jeszcze (trudnego do zapamiętania) do gleby i kilka roślin do oczka wodnego, którego jeszcze nie ma polewkamax Jedna z roślin coś w sobie ma, bo koty były nią żywo zainteresowane, do tego stopnia, że zostały nadgryzione zielone jej pąki think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, Elżbieta, a.nia, dultom

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/02/29 14:07 #313648

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
No dobrze, przyznaję, że po posadzeniu zmieniłam zdanie :lol:

Cyklameny dyskowate wyglądają pięknie. Żałuję jedynie, że nie chciało mi się posprzątać bajzelku w ich tle :lol: Podpisane były jako:

C. coum 'Joe's Hope'



C. coum 'Meaden's Crimson'



C. coum 'Album'



I fotka zbiorowa :-)



Zaraz z lewej strony rosną paprotniki, które pokazywałam niedawno.

A to już rabata głównie hostowa przy schodach

2 cyklameny bluszczolistne ('Silver Leaf Alba' i 'Silver Leaf Pink') w skrajnie różnej formie (po lewej), natomiast C. elegans i C. alpejski 'Album' były zasypane po uszy i moooże dojdą kiedyś do siebie.





Na drugim końcu tej rabaty rosną ciemierniki. Na zdjęciach ciemiernik marketowy i jeden z moich ogrodowych :lol:



Ostatnio zmieniany: 2024/02/29 14:12 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, takasobie, edulkot, chester633, Semper, Ave, nowababka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.