Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2023/03/14 22:17 #288931

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Asia, pogoda jest faktycznie nieciekawa. Najgorsze że samopoczucie jest podobne do pogody.
Ostatnio odcina mnie od prądu. Teraz zmusiłam sie do zajrzenia na forum. Najchętniej poszłabym spać. Nigdy tak nie miałam. Zawsze byłam nocnym Markiem.
Zmuszam sie do wielu rzeczy.
Tak też było w niedziele. Ale nie żałuję. Przez okno wyglądało dużo gorzej a okazało się, że wcale źle nie jest.
Super sie pracowało.
Zakwasy mam do dzisiaj.

Danusiu,.co roku sobie obiecuję, że dosadzę więcej wiosennych kwiatków. I jakoś nic z tego nie wychodziło. Tym razem zamówiłam wiosenne cyklameny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Ogródek Gosi 2023/03/14 23:15 #288940

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1588
  • Otrzymane podziękowania: 4759
Gosiu, poprzedni tydzień też tak miałam, przysypiałam popołudniami, może to sprawka pogody albo sławetnego wiosennego przesilenia?
A wiesz, że sadzenie wiosennych nie oznacza kwitnienia??? Posadziłam jeszcze poprzedniej jesieni 200 krokusów na łączce, w ubiegłym roku była mizerna rzeczka krokusów, ale była a tego roku kilka lichych źródełek (kępek), resztę zżarło podziemie. Dobrze, że nie posadziłam 1000 sztuk. choć kusiło :diabelek . Myszowate pewnie tłuściutkie po tej zimie wink-3 .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2023/03/17 22:40 #289119

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Naprawdę myszowate zeżarły?
Całe szczęście jak na razie nie mam z tym problemu.

Kupiłam irysy holenderskie. Kiedy posadzić?
Teraz czy jesienią?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2023/03/21 20:14 #289454

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20962
Gosia teraz posadź juz sie będą przyjmowały :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2023/03/21 22:48 #289493

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Danusiu, tak zrobię. Muszę tylko najpierw posprzątać, bo mam zeszłoroczny busz na rabatach.

Sprzątam powoli, ale sukcesywnie. Została mi jeszcze tylna rabata. Sprzątam w sumie po łebkach, żeby jak najszybciej odsłonić to co wychodzi z ziemi.
Jestem przeszczęśliwa, że nareszcie mogę się zmęczyć. rotfl
A męczę się bardzo szybko.
Kondycja do d..., ale z każdym dniem coraz lepsza.
Jestem bardzo ciekawa, czy wszystko przetrwało po tych szalonych zmianach temperatury z wiosennej w styczniu do zimowej w lutym i marcu.

To efekt zbyt późnego sprządatania. Krokusy musiały walczyć o światło. Pod bukiem zebrana była gruba warstwa liści.










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, Krzysia, VERA, Semper, Ave, zanetatacz, Franusiowa, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2023/03/21 22:53 #289495

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68190
Ja sprzątam nie po kolei, ale tam, gdzie wychodzi wiosenna drobnica. Skaczę z miejsca na miejsce, jak konik szachowy rotfl
Widzę, ze zaawansowanie wiosny pi razy drzwi takie samo, jak u mnie, tyle, że ja nie jestem szczęśliwa, że mogę się zmęczyć. Chyba wolałabym poleżeć z drinkiem na leżaczku. :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogródek Gosi 2023/03/23 22:07 #289665

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Poll, leżałam na leżaczku prawie cały zeszły sezon. Lubię takie zmęczenie, szczególnie, że prace mam biurową. Głowa pęka.
Przy pracy fizycznej przestaje myśleć o pracy.
Mam bardzo mało drobnicy, więc nie zależy mi az tak na odsłanianiu jej.
Chociaż mam wrażenie, że z pracami jestem w tym roku opóźniona, bo zawsze miałam posprzątane rabaty kiedy kwitły ranniki. Teraz one już przekwitają a ja jestem w połowie sprzątania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Ave, zanetatacz, Franusiowa, Danusia

Ogródek Gosi 2023/03/23 23:25 #289673

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Gosiu, ja przeczytałam na jednym z blogów ogrodniczych artykuł o.. odpuszczaniu sobie. I bardzo mnie zainspirował. Już mi nie przeszkadzają nie do końca wysprzątane rabaty. Trochę popracuję i odpuszczam, potem znowu trochę pracy i odpoczynek. Jesienią daję sobie spokój ze sprzątaniem.
I jakoś mnie mniej boli ten mój ogródkowy nieporządek wink-3 Może również z powodów zdrowotnych.
No, ale jeśli lepiej się czujesz w wysprzątanym ogródku... to nie martw się, zdążysz zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogródek Gosi 2023/03/24 21:40 #289759

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24755
Gosiu, tak nie raz sobie myślę...........................jak fajnie byłoby mieć trzy ary ogrodu zamiast trzydziestu think:
....ile mniej sprzątania i roboty by było 2smiech , ech ta moja zachłanność na zielone :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2023/03/26 21:47 #289981

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Ave, ja też odpuszczam sobie sprzątanie jesienne. Teraz też sprzątam tylko pobieżnie. Na rabatach jeśli się przyjrzeć jest pełno resztek, ale ja je zostawiam przede wszystkim, żeby się same na rabacie rozłożyły. Po miesiącu nie ma śladu po tych resztkach.
Zresztą teraz jestem bardzo spragniona prac ogrodowych. Cały zeszły rok prawie nic nie robiłam.
Lubię takie zmęczenie, ale nie przemęczenie. Naprawdę odpuszczam kiedy czuję, że powinnam.

Verciu, kiedyś bardzo żałowałam, że mam tylko 10 arów.
Teraz coraz częściej uważam, że to optymalna wielkość działki. Nie za duża, nie za mała.

Prawie wysprzątałam. Wiadomo, można byłoby więcej, ale jak już napisałam Ewie, wolę nie zrobić niż się przerobić.
Najważniejsze, że mogę powoli rozrzucać nawozy.
Już bym to zrobiła, ale okazało się, że mam je gdzieś przywalone resztkami po zeszłorocznym remoncie.
Trzeba albo kupić nowe, albo odgrzebać. I chyba najszybciej będzie kupić. polewkamax
Przyszły w tym tygodniu moje zakupy.
Pod wpływem Waszych zdjęć cyklamenów uległam i nabyłam 2. Oczywiście wyboru nie było za dużego, bo już wszystko prawie wykupione.







Do tego jeszcze nerecznicę czerwonozawijkową.

Oprócz tego zakupiłam jeszcze roślinki do oczek, ale one przyjdą w połowie kwietnia.

Poszukuję jeszcze pierwiosnków japońskich.
Jeśli macie nadmiar to bardzo chętnie przygarnę :tup

























Ostatnio zmieniany: 2023/03/26 21:47 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA, Semper, Ave, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2023/03/27 21:16 #290079

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1588
  • Otrzymane podziękowania: 4759
Gosiu, z tym wiosennym sprzątaniem, to nie chodzi nawet o to, by było ładnie,
ale niektóre suchelce zalegając na innych roślinach mogą je "zadusić".
Zimą fajnie i miło pod kołderką, ale latem niekoniecznie wink-3 .
Moja działka 3 razy większa, więc i czasu na ogarnięcie trzeba odpowiednio więcej.
Tym bardziej, że proporcja trawnika do rabat została naruszona i mój kosiarz wyrabia się w 2 godzinki.
Widzisz, jak dobrze, że Twój małżonek pilnuje trawnika???? :lol:
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2023/03/27 21:30 #290082

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
O, spodobało mi się co napisała Ave-Ewa :zielony , już nie jestem taka osamotniona w swoich działaniach, bo ja sprzątam wszystko po łebkach a resztę selektywnie to znaczy tam gdzie mam ochotę robić fotki B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, Margo2

Ogródek Gosi 2023/03/27 22:18 #290091

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1173
  • Otrzymane podziękowania: 4098
Gosiu,wcale Ci się nie dziwię,ze chcesz do ogrodu. Sama chętnie pogrzebała bym w ziemi. U nas na szczęście mogliśmy wykorzystać dwa dni ciepłe i ogród praktycznie ogarnięty jest. Ale cos bym w nim jeszcze chętnie porobiła. Jedyne,co ostatnio robię to jazda w koło rabat spacerówką :lol:
U mnie kwiatów wiosennych całkiem sporo.
Liczę na to,ze zakwitnie w tym roku więcej cebulowych. Oraz,ze przyszłe przymrozki ich nie załatwią,bo część za chwilę będzie kwitła.
Pozdrawiam Cęi gorąco. :)
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2023/03/27 22:28 przez GosiaM.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2023/03/29 22:20 #290245

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Elu, Wiesiu ja nigdy nie byłam perfekcjonistką.
Zawsze traktowałam prace ogrodowe na luzie, zdążyłam zrobić to dobrze, nie to nie.
Masz zdecydowanie rację z tym duszeniem wychodzących roślin.
Najbardziej zaduszone były rośliny pod sosną. Kilkucentymetrowa warstwa igieł skutecznie blokowała rośliny pod nią.
To jest zawsze pierwsza czynność jaką wykonuje wiosną.
I coraz częściej się zastanawiam, czy nie sprzątać ich jesienią.
Przynajmniej większość.
Kiedyś byłabym szczęśliwa, że mam taki areał. Teraz już powoli zaczynam doceniać, że mam tylko 10 arów. Chociaż jeszcze 200 m by się przydało na warzywniak. Tylko tego żałuję

Gosiu, wyobrażam sobie jak bardzo chciałabyś popracować. Ja w Twojej sytuacji wykorzystywałam każdą drzemkę syna. Chociaz było ich bardzo mało.
U mnie cebulowych w tym roku chyba będzie mniej, bo kupiłam tylko kilka tulipanów.
Trzeba będzie jesienią nadrobić


Dzisiaj wykorzystałam pogodę i rozsypałam nawóz na rabatach. Zostało mi jeszcze nawiezienie kwasolubów.
Liczę jutro na deszcz, który rozpuści granulki.
Poza tym trwają przygotowania do świąt. Śniadanie u mnie, więc trzeba ogarnąć chałupke po zimie.
Całe szczęście już niewiele zostało.
W przyszłym tygodniu gotowanie i pieczenie. Zakupy prawie zrobione.
Więc można powiedzieć, że jestem juz gotowa na święta cook
















Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, GosiaM, Shalina, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2023/03/30 08:54 #290266

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
To Ci zazdroszczę, że jesteś gotowa na święta. Ja w powijakach, a będę miała gości na świąteczne śniadanie. Pieczenie sobie odpuszczę, goście przyniosą. Ale reszta musi być zrobiona.
Ruszyłaś moje sumienie - tez mam igły do uprzątnięcia, najwyższy czas :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2023/03/30 23:36 #290314

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Z tymi igłami to masz rację.
Kilka dni temu popatrzyłam na te igły pod sosnami i myślę, trzeba by ich trochę wygarnąć (mam trzy sosny czarne).. pacnęłam grabiami, a tu nic. Grabie się zatrzymały. Warstwa igieł była taka gruba, że... wywiozłam spod tych trzech sosen 8 pełnych taczek igieł, w życiu bym nie pomyślała, że tego tyle naleci.I co z tym zrobić ?

Zakupy świąteczne jeszcze przede mną, ale w tym roku szału zakupowego nie będzie, więc zdążę :lol: chociaż sobota świąteczna zapowiada się pracowicie, bo chociaż osób będzie mało, ale i tak wszystko trzeba zrobić. cook
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Margo2, DorotaZ

Ogródek Gosi 2023/03/31 13:19 #290335

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1525
  • Otrzymane podziękowania: 4837
Igły, pewnie w dużej mierze już przekompostowane, są znakomitą ściółką pod rododendrony i inne kwasolubne. W zasadzie całkowicie zastąpią sztuczne nawożenie. To skarb! Rododendrony to rośliny leśne, uwielbiają ściółkę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Krzysia, VERA, Margo2

Ogródek Gosi 2023/04/01 09:21 #290407

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1372
  • Otrzymane podziękowania: 3582
Tak też kombinowałam, żeby podsypać kwasoluby...borówki też się ucieszą i nie muszę dokupować kory hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Margo2

Ogródek Gosi 2023/04/01 23:25 #290467

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Miłko, też mam gości w niedzielę, jak co roku, więc już wiem, żeby się nie namęczyć trzeba rozłożyć prace w czasie.
Na pewno część przyniosą goście, ale wiadomo gospodarz musi zrobić najwięcej.

Ave, Dorotka, sprzątam igły co roku i mimo wszystko idzie ciężko. Część rozkładam pod rodki, ale jest tego tyle, że resztę oddaję na bio.

Pogoda deszczowa, a mnie coraz bardziej chce się pracy w ogrodzie. Dzisiaj mimo deszczu połaziłam po ogrodzie. Nawet przesadziłam jedną hostkę.
Patrzę tęsknym wzrokiem przez okno i widzę kwitnące rośliny i rozwijające się listki.
Całe szczęście, że mimo wszystko jestem zajęta przygotowaniami do świąt.












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Krzysia, VERA, Ave, nelu-pelu, Danusia, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2023/04/02 18:17 #290515

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 245
  • Otrzymane podziękowania: 134
Gosiu, czytam, że w zasadzie już skończyłaś wiosenne prace ogrodowe! Zazdroszczę, ja jestem w połowie, a kolana odmawiają posłuszeństwa. Jakie roślinki zamówiłąś do oczek?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.199 s.