Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2020/04/08 19:52 #196273

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24826
Też skorzystam z rady : kuper niżej ! Najlepiej raniutko i lekko pod słońce :slonko
A nuż i ja zrobię udane zdjęcie...…………………………………..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/08 20:40 #196278

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4245
  • Otrzymane podziękowania: 16450
Miłko kokorycze z trawami świetne i ten trzmielowy kuper nad kokoryczą.. mistrzuniu będę Ci mówić :bravo I tulipany śliczne.
Dzięki zarazie siedzę w ogrodzie i codziennie podglądam roślinki jak rosną, dla mnie wyjątkowa sytuacja... żeby wiosną cały tydzień spędzić w Górkach.
Wędzarni zazdraszczam, takie pachnące wędlinki to rarytas.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2020/04/09 15:57 #196346

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Aniu! A mów mi jak chcesz! Sama natura podsunęła mi pod nos takie landszafty. Idealnie z ta trawą tworzą kompozycję romantyczną. A teraz tam kwitną narcyze, też fajnie wygląda, ale trudno światło złapać...
Wędzarnia to super sprawa, ale postać dzisiejsza ewoluowała z kartona. Tu można przeczytać i obejrzeć.

Verka! Zdjęcia sasanek i trójlistów piękne, ale faktycznie byś musiała chyba się położyć to tak niskich roślinek. I jak u Ciebie nie ma cienia, to musisz robić zdjęcia o "złotej godzinie"!

Danuś! Do kąta Cię posadzę! Albo będziesz przysiady robić za karę! 2smiech

Dziękuję Marynka! :buziak

Inspekt sobie zrobiłam. Na trzy skrzynki drewniane, takie po jabłkach położyłam pleksi. Pomidory już wyrzuciłam tam. I wschodzą mi w ciągu trzech dni cynie i inne kwiatki. hu_rra
Dalie w szklarni nie ruszyły żadne. Może jeszcze z 2 tygodnie będę musiała czekać. Ale mam wiadomożć od Stanisława, ze tym razem dostane sadzonki zielne dalii. To będzie moje pierwsze doświadczenie tego typu.

Na dziś:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Gabriel, Kalmia, piku, zielonajagoda, Krzysia, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/04/09 16:41 #196350

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6727
  • Otrzymane podziękowania: 14726
Narcyzy narcyzy..! ten narcyz - te narcyzy.. tak jak ten portret - te portrety.. albo... no dobra już kończę.. 2smiech

ważne, że kwitną i cieszą oczy i serce... flower flower choć u nie jeszcze nie..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/04/10 08:35 #196439

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Nelciu! U mnie jeszcze sporo paków. Ciesze się, ze odważyłam się posadzić je po raz kolejny w dość sporej ilości. One potem i tak znikną. Kupiłam na wagę, kupiłam w lidlu i innych biedronkach. trochę 'tazetów' trochę trąbkowych.
Są bardzo fotogeniczne. Trochę się powyzywałam!

Z robotą w ogrodzie jestem w tyle. Ale po świętach ruszę pełną parą. jeszcze sporo porządkowania przede mną i usunięcie 2 krzaków, ale to jak już przekwitną. No i ciągle mam warstwę igieł na hostowisku z boku domu.

Na dziś:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Gabriel, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/04/10 09:59 #196447

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26125
  • Otrzymane podziękowania: 68929
Mileczko, u Ciebie już epimedia kwitną??? U mnie, zalążki młodych liści skosił mróz i będą musiały zaczynać od początku. :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/10 10:59 #196449

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2047
  • Otrzymane podziękowania: 6214
Mi też narcyzy zanikają. Kupiłam dwa lata temu jakąś fajną odmianę, liczyłam na cud. Ale cud się nie wydarzył - w zeszłym roku było kilkanaście kwiatów, w tym - trzy :mlotek . Może miejsce im nie pasuje, ale innego dla nich niestety nie mam. Trudno, dokupię jesienią znowu.
Nie obcinasz stipy na wiosnę (bo to chyba ona z narcyzem jest)? Ja w sumie nie wiem, czy obcinać czy nie, zadałam pytanie na forum swego czasu, ale nikt się nie wypowiedział. W tym roku po raz pierwszy ścięłam krótko na jeża, bo u kogoś tak widziałam. Może efekt będzie lepszy niż bez ścinania think:
Fotki epimediów (?) boskie, narcyzy zresztą też atmosferyczne. A co jest na ostatniej fotce? Przylaszczka?
Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2020/04/10 10:59 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/10 14:10 #196462

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Halinko! Na ostatniej fotce jest Jeffersonia diphylla Coś niemrawo się otwiera, ale może i dobrze. Dłużej się nią nacieszę.
Tak to epimedium ;) Ja wszystkim zawsze tłumacze, ze manipuluję rzeczywistością przez obiektyw, ale czasami tak, że nie wiadomo co jest na zdjęciu! wink-3
Stipy nie obcięłam, bo jest ładna. Potem ja wyczeszę. Chyba. Jak nie zapomnę.

Polu! Obcięłam stare liście i słonko dotarło do kwiatów więc ochoczo się otworzyły. Tak w skrócie :)

Te zdjęcia to ja prawie na leżąco robię. Ale złapałam się na tym, że czasami położę sie, patrzę i ... zdjęcia nie zrobię. Patrzenie wystarczy :slonko



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, zielonajagoda, Krzysia, edulkot, VERA, inag1, nowababka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/04/10 17:13 #196469

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2374
  • Otrzymane podziękowania: 7692
Miłko pierwsze tulipany już u Ciebie kwitną?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/10 20:22 #196488

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21015
Miłeczko no tym kwitnącym epimedium to i mnie zaskoczyłaś u mnie dopiero delikatnie pączusie z ziemi wystają
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/13 15:50 #196785

  • Isia
  • Isia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 167
  • Otrzymane podziękowania: 445
Piękne są te Twoje zdjęcia Miłko, takie romantyczne zwyc
W Isiowym Ogrodzie - Pozdrawiam ciepło Isia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/14 12:09 #196927

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Isiu! Dziękuję! Niby nie jestem romantyczką, a zdjęcia faktycznie takie wychodzą! To światło i kolor! Najważniejsze w fotografii ;-)

Danusiu! To chyba zależy od miejsca. U mnie to ciepłe, w półcieniu. Pąki już dawno były, ale jak oberżnęłam liście, to od razu ruszyły.

Geniu! Z dnia na dzień sytuacja się zmienia. pierwsze tulipany praktycznie przekwitły wink-3 Czekam na kolejne, i kolejne... :tup

Już po świętach... ochłodziło się i zjadam ostatnie resztki sosu tatarskiego i szparagów w galarecie. Siedzieliśmy w piątkę więc to i tak tłumnie jak na obecne warunki.
W niedzielę podyndalismy na hamakach, było cieplutko i ptaki się wydzierały. W poniedziałek poszłam na kije. Okolica opustoszała i chyba nikomu się nie chciało wychodzić, bo już tak ciepło i słonecznie nie było.
Na dzisiejsze popołudnie zaplanowałam sortowanie dalii i pielenie miejsc pod nie, ale jest bardzo zimno i wieje więc chyba odpuszczę. Zobaczę jak będzie za 3-4 godziny.

Na dziś:




Ostatnio zmieniany: 2020/04/14 16:33 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/04/14 16:28 #196962

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
U mnie popadało a teraz śnieży,z rana powyrywałam mlecze paluchy mi zmarzły :(
Zdjęcia cudowne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/04/14 16:36 #196964

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Dagusiu! U mnie też musiał padać śnieg w nocy, bo rankiem zauważyłam na dachu samochodu. cały dzień wieje bardzo zimny wiatr i podarowałam sobie prace w ogrodzie.
W nocy było bardzo zimno, ale przymrozku nie było. Całe szczęście, bo zostawiłam szklarnię na noc otwarta, a tam dalie są!



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/04/14 16:55 #196970

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Moje epimedia też zaczynają kwitnąć .To zachwycające są kwiatuszki ,taki jak klejnociki :kocham Moje dalie już w gruncie i tak się zastanawiam ,czy im ten mrozek nie zaszkodzi ,bo jednak noce zimne :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/14 20:51 #197019

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Piękna kolekcja wiosennych kwiatów :kocham Wygląda, że taka pogoda im pasuje.
Z daliami gorzej, moje już w ziemi i muszą sobie poradzić.
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/14 22:08 #197040

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Narcyzy cudne. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/15 19:11 #197097

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Aniu! Mi też się bardzo podobają. Lubię zapomnieć, co gdzie sadziłam. Ile ja mam wtedy niespodzianek!!! wink-3

Gabryś! Moje jeszcze nie posadzone. Zanim posadzę, dzień wcześniej porządnie podleję grunt. Dziś dopiero sortowałam na rabaty. Poradzą sobie już w gruncie. Nie ma trzaskających mrozów więc będzie ok!

Nowinko! Nic im nie będzie. Chłód im nie zaszkodzi, a mrozu nie ma. I może już nie będzie.

Dziś od rana było tak zimno, że napaliłam w kominku. Jednak jak się siedzi "w pracy" przy komputerze przez 8 godzin, trochę chłodno się robi.
Rano byłam na kijach, ale założyłam strój sportowy zimowy więc wytrzymałam.
Teraz po południu posortowałam sobie dalie na rabaty. Już wiem, na czym stoję i jak je rozplanować. Ale sadzenie to już inna bajka. Muszę jeszcze przygotować skrzynie.
Chyba nie jestem mentalnie przygotowana do sadzenia. Zupełnie nie mam weny i mnie to nie cieszy. :( Może, jak zacznę.... gwizdac

Na dziś:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, zielonajagoda, Krzysia, edulkot, VERA, Elżbieta, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2020/04/15 19:56 #197100

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3695
  • Otrzymane podziękowania: 11810
Dobrze, że jest ktoś kto trzyma rękę na pulsie i mobilizuje wink-3 :przytulam Jutro przejrzę karpy moich dalii :oops: , obiecuję 2smiech
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/04/15 21:16 #197111

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21015
Miłeczko u mnie też była niesamowita zimnica mam nadzieję że wreszcie sie to zmieni.
Uwielbiam te Twoje fotki kwiatuszki wyglądają jak klejnociki :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.229 s.