Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 597 metrów zieloności

597 metrów zieloności 2022/08/21 21:34 #275203

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Neluś ,Aniu -dziękuję Wasze życzenia się spełniły hu_rra a nawet więcej bo przywiozłam z sobą deszcz hu_rra ....dzisiaj w nocy w Karwi szalała burza i porządnie popadało ,jak wyjeżdżaliśmy to też padał przelotny deszcz a po przyjeździe do domu (niby coś popadało w nocy )wszechobecna susza ,oczko prawie wyschło, więc rzuciłam się do podlewania a o 19 zastąpił mnie lekki deszczyk ,który siąpi do teraz hu_rra clap hu_rra .Wychodziłam sporo km chociaż było gorąco ,Bałtyk codziennie inny ,pierwszy raz widziałam wszechogarniającą mgłę-ciekawe zjawisko ,kiedyś taka mgła zaskoczyła nas na Śnieżce a teraz nad morzem....wypoczęłam ,więc jutro ruszam do ogrodu bo zarośnięty straszliwie i sporo roślin przekwitło,będzie co robić na kolejny tydzień 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nowababka, elakuznicom, ewakatarzyna

597 metrów zieloności 2022/08/23 19:42 #275319

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Żanetko lilie wodne masz cudne u mnie po zimie żadna nie wyszła albo ryby obżarły a teraz prawie wcale nie mamy rybek bo znów po kilku latach wydra wróciła :angry:
Odpoczywaj kochana mam nadzieję że pogoda dopisuje :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

597 metrów zieloności 2022/08/24 19:36 #275401

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Danusiu -dziękuję ....temperatura na wyjeżdzie była gorąca 2smiech
Dzisiaj pojechałam na jarmark -raz w roku staram się być ,ale się zawiodłam bo oferta kwiatowa była bardzo uboga ...kupiłam tylko wrzosy i gailardię i dwie hosty no i gorczycę na poplon a później w pocie czoła wzięłam się za pielenie, gdy ja pracowałam to niektórzy tak smacznie odpoczywali
-Psotka
- pomponella kwitnie cały czas

-Jeana namniejsze ma kwiatki
-Miłka mnie natchnęła
-pomidory na żurawiu
-pomidory na azalii ,w małych doniczkach lepiej sobie radzą niż w gruncie ,bo tam już zaraza szaleje
-wrzosy ot tak wtyknięte ,pójdą do koszyka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/08/24 19:49 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, VERA, Semper, nowababka, elakuznicom, basik, Danusia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

597 metrów zieloności 2022/08/25 13:00 #275433

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2748
  • Otrzymane podziękowania: 9062
Bożątko słodko odpoczywa. :kot Róże masz piękne, trzeba o nie dużo dbać, żeby dobrze wyglądały, nie są łatwe. Ja już nie chce więcej róż.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/08/26 12:39 #275480

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Kasiu -dziękuję ,tak Psotka to typowy ogrodowy kot całe lato przebywa w ogrodzie jedynie wpada się pożywić .....i znika
Dzisiaj od rana pielenie ,wyrwałam tez część pomidorów i znowu tyle owocu się zmarnowało :placz ,nadzieja w tych co rosną w doniczkach ,strasznie mam porytą ziemię trochę to sprawka kreta ,ale i są duże dziury ,więc coś grasuje krecigl .Strasznie mało kwiecia mam w ogrodzie ,trzeba czekać na drugie kwitnienie floksów i astrów....więcej dzielżanów by się przydało ,ale nie ma gdzie wcisnąć. :slonko grzeje od rana i już 29 stopni w cieniu ....
-ta rabata teraz cieszy oczy 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/08/26 12:43 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, VERA, Semper, nowababka, elakuznicom, basik, Danusia, Maryna44, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

597 metrów zieloności 2022/08/26 21:28 #275505

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24731
Żanetko, a ja walczę z konwaliami - usunąć te korzeniska to dopiero wyzwanie !!!
Po co ich tyle nasadziłam :glupek , ścinam też popalone tropikami kwiaty hortensji co by nie straszyły w ogrodzie..............
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/08/27 07:35 #275536

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
Żanetko a mnie w tym roku "wzięło" na dzielżany, nie wiem czemu tak późno. Nakupiłam sporo odmian, ale czy wszystkie będą się zgadzały to nie wiem. U Ciebie jak zawsze pięknie. Ty masz mało kwiecia??
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Katarzyna2021

597 metrów zieloności 2022/08/28 21:17 #275644

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Verciu -ja poszłam za Waszym przykładem i też sporo konwalii usunęłam bo po kilku latach zaczęły wrastać w rodki, też dwie hortensje oskubałam ,reszta daje radę.
Elu - po szaleństwie kwitnienia liliowców i floksów to teraz jakby kwiatów mało 2smiech ,u mnie dzielżany bardzo krótkowieczne też dwa sezony temu kupiłam pięć odmian i żadnej już nie mam krecigl ...za to czekam na dwie nowe hortensje-Skyfall i Summer Love...
Do południa jeszcze skwar a od 16 burza i pada do teraz raz słabiej raz mocniej ,ale pada hu_rra clap hu_rra ...no i czekam na ochłodzenie bo czeka mnie trochę przesadzania
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, elakuznicom, Danusia, DorotaZ

597 metrów zieloności 2022/08/28 21:36 #275646

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Prawda, że cudownie leje? mogłoby do rana.... od czwartku już noce po 8-9 stopni zapowiadają... Pomponella zdaje się terminator, tej róży to nic nie straszne....
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, elakuznicom

597 metrów zieloności 2022/08/28 21:46 #275647

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44002
Zazdraszczam deszczu! Już by mi się przydał. B)
Dzielżany to chyba w zależności od gleby utrzymują się w ogrodzie. U mnie najdłużej żyją te posadzone w półcieniu. Glebę mam ani gliniastą, ani piaszczystą, lekko kwaśną.
Konwalie tępie w kilku miejscach, ale lubię jak rosną tam, gdzie nic nie rośnie. wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/08/29 11:37 #275662

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Joasiu -faktycznie porządnie popadało jeszcze długo w noc hu_rra clap hu_rra ,mnie najbardziej dołuje coraz szybszy zmierzch .....
Miłko-podlało porządnie na kilka dni starczy bo i temperatura spadła znacznie tylko 18 stopni na razie ,jest kilka roślin ,które nie chcą rosnąć i już do nich należą też gailardie, sasanki ...
-pierwszy kwiatek
-ostatnie najdrobniejsze

Aeisha
-dzisiaj Bosiu się z Wami wita
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/08/29 11:44 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, VERA, nowababka, elakuznicom, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

597 metrów zieloności 2022/08/29 11:47 #275663

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3677
  • Otrzymane podziękowania: 11689
U mnie wiele roślin z powodu suszy jest niższe niż w poprzednich latach, także hibiskus bylinowy. Też zaobserwowałaś podobnie u siebie? Może nie, bo pewnie więcej podlewałaś think: Borówki już u mnie zjedzone :mniam A portret kota super!
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

597 metrów zieloności 2022/08/29 12:52 #275664

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Marysiu - u mnie hibiscus rośnie na podmokłej grządce ,i owszem też jest trochę niższy ,ale mnie to akurat cieszy bo zawsze mi się łamał i przewracał, za to floksy mam wielkie i się wywracają -myślę ,ze chyba je przenawoziłam albo yara mila im nie służy bo pierwszy raz w tym roku stosowałam ten nawóz...
-jaśminowiec myśli ,że idzie wiosna 2smiech
-Fraise Melba
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/08/30 21:05 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, VERA, nowababka, elakuznicom, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

597 metrów zieloności 2022/08/29 13:08 #275665

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2834
  • Otrzymane podziękowania: 12189
Dzielżany wyglądają super. Noszę się od jakiegoś czasu z myślą o zakupieniu paru odmian, ale wciąż to odkładam, bo na razie nie bardzo mam gdzie, ale pewnie coś bym wymyślił. Bardzo intrygujące kwiaty. Twoje zdjęcie dzielżanów w towarzystwie rudbekii chyba mnie dodatkowo zachęci.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/08/29 18:39 #275671

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Dzielżany owszem piękne, ale bardzo szybko zawłaszczają całą, dostępną przestrzeń, więc się ich pozbyłam :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, dultom

597 metrów zieloności 2022/08/29 20:17 #275681

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Żanetko u mnie tez popadało i się ochłodziło roślinki prawie wszystkie zadowolone oprócz niektórych pierwiosnków już nie wiem co im pasuje chwilami,za to sasanki u mnie rosną pięknie i nawet się zaczęły wysiewać albo ja nie wyrywam wszystkich siewek myśląc że to chwasty 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/08/29 20:23 #275682

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31838
Teraz już kolory są bardziej stonowane... trochę szkoda, że to lato tak szybko mija, ech....
Bosiu :kocham :kocham :kocham
Sadziłam u siebie dzielżany trzy razy. Zawsze były w stanie kwitnącym sadzone i to by było na tyle ich kwitnienia. Za każdym razem przed zimą już ich nie było. :nie_wiem
Ale nic to, jest tyle pięknych roślin, które chcą u mnie kwitnąc, że z dzielżanami dałam sobie spokój :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, elakuznicom, dultom, ewakatarzyna

597 metrów zieloności 2022/08/30 14:49 #275757

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Tomku -mimo ,że mnie nie kochają to polecam dzielżany bo jest tyle teraz pięknych odmian....
Edytko -to Ty szczęściara jesteś, u mnie niewiele roślin się sieje....chociaż ostatnio odkryłam sporo siewek ciemierników hu_rra
Danusiu -faktycznie ogród złapał oddech ,ale dlaczego zaraz jest zimno 2smiech ,u mnie tylko do 20 stopni zapowiadają
Ewciu -myślę ,że w naszych ogrodach jest za mokro dla dzielżanów te co u mnie przetrwaly rosną w piasku i jest tam najbardziej sucho
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, elakuznicom, dultom, ewakatarzyna

597 metrów zieloności 2022/08/30 15:06 #275760

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2834
  • Otrzymane podziękowania: 12189
Żaneto, chyba jednak spróbuję, mimo, że przeczytałem tu też od Edyty i Ewy słowa przestrogi. Jak nie spróbuję, nie będę wiedział. Cóż, to chyba część życia ogrodnika, nieunikniona, że raz coś ma, potem z tego rezygnuje. Chyba własne doświadczenie w sumie najważniejsze, bo każdy ogród inny. Przewiduję dla nich miejsce dość suche, zresztą tu na Mazowszu nietrudno o takie, gleba wszystko wchłania w tempie zastraszającym. Ekspansywność też mnie nie przeraża, bo wybrane miejsce jest dość wyraźnie odgraniczone, więc niech sobie hulają. Nie wiem, czy po koszmarze z milinem i sumakiem ekspansywność jakiejkolwiek rośliny jest mnie w stanie zaskoczyć? Z juką też mam problem, bo tam, gdzie się chciałem jej pozbyć, ciągle mi odrastają jakieś knypki. Nie sądzę, aby dzielżan był trudniejszy do usuwania niż te cholery. krecigl
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Ostatnio zmieniany: 2022/08/30 15:09 przez dultom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz, elakuznicom, ewakatarzyna

597 metrów zieloności 2022/08/30 20:05 #275772

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Tomku -oczywiście masz rację a spróbować warto, ja ekspansywności nie zauważyłam a miałam kiedyś kilka lat takie bardzo wysokie i też się nie rozrastały , tylko :slonko muszą mieć.........przed milinem mnie forum przestrzegło i na szczęście nie mam a sumaki miałam okazję obserwować po sąsiedzku ,chociaż nie powiem ,że jesienią nie zachwyca....
-Warsaw Sunrise
-Olympus
-nawet nie wiem kiedy pieris zawiązał pąki

-hortensja od Ewci Nowinki chyba to jest HAYES STARBURST ,ale to Ewcia by musiała potwierdzić
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/08/30 20:24 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Efkaraj, VERA, nelu-pelu, elakuznicom, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.205 s.