Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2017/11/22 09:01 #94890

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Przypomniało mi się stare moje zdjęcie - poradnik, jak sadzi się jemiołę!!! 2smiech 2smiech 2smiech

Ostatnio zmieniany: 2017/11/22 09:02 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2017/11/22 09:17 #94892

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko bo nikt by tego lepiej nie zrobił 2smiech wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2017/11/22 12:51 #94917

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2709
Witaj Dagmaro.
Z przyjemnością poczytałam co tam u Ciebie się dzieje, obejrzałam cudne zdjęcia z wypraw górskich i z ogrodu. Przyznam, że nigdy bym się sama w nocy nie wybrała na żaden szlak, nie dlatego, że bałabym się ciemności, ale dlatego, że to jest bardzo niebezpieczne przy takim oblodzeniu. Nigdy też bym nie puściła w taką nocną trasę nikogo aby sobie sam poszedł.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne piękne zdjęcia i ciekawe opowieści.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/11/24 10:28 #95132

  • Łodyga
  • Łodyga Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 298
  • Otrzymane podziękowania: 721
Fajny sposób na jemiołę, trzeba tylko patrzeć gdzie się staje polewkamax i żadnych całusów :buziak
pozdrawiam Krystyna :)
ONZ czyli Ogród Na Zielono
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2017/11/25 13:16 #95237

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Ewuś dziękuję to była wyjątkowa sytuacja :mlotek mam nadzieję ze więcej samych wyjść nie będzie :glupek
Pogoda od kilku dni fantastyczna dzisiaj mamy 12 st,ale halny głowy urywa,z rana ugotowałam bigos,krokiety z kapustą i grzybami do tego sałatka jarzynowa ze swoich warzyw i barszcz czerwony :mniam
Po ostatnim wypadzie na wschód słońca moich kilka zdjęc można podziwiac w Krakowskiej gazecie :jupi
Tym razem mąż szedł razem ze mną bo syn starszy spakował najmłodszego do szkoły,oczywiście wstałam o 4 aby się spakować,bo nie byłam pewnej pogody do północy było pochmurnie.
Do termosu zrobiłam herbatkę z sokiem z moich czarnych porzeczek :mniam mężowi kanapkę bo ja po weselu muszę sie odchudzić.Na Krowiarki wyjechaliśmy na 5 i mieliśmy dwie godziny czasu,na parkingu jeden samochód stal z Warszawy i widzielismy światełka ze ktoś na szczyt idzie.We czwartek ciepłe powietrze juz dotarło więc ubraliśmy się nie za ciepło,Do Sokolicy szlak pokryty był mokrym śniegiem szliśmy powoli bo az 45 minut,dalej szlak niby był przetarty ale zaspy były po pas i bardzo źle nam się szlo,po wyjściu na Kępę wiedzieliśmy że będzie piękny wschód slońca,turystów z Warszawy mineliśmy bo co chwilę zatrzymywali się aby to piękno uchwycić :fotka
Nie zapomnę uśmiechu Pani w moim wieku, jej szczęście wypisane bylo na twarzy kocham takich ludzi którzy doceniają to co ich oczy widzą.Potem na szczycie mąż robił jej zdjęcie i powiedziala ze są w Rabce na rehabilitacji z dziecmi i dziękuję mężowi że pozwolił jej iśc na wschód słońca z ojcem,a on zostal przy małych dzieciach :kocham
Dzisiaj ukopaliśmy z synem,troche czosnku niedźwiedziego,wysprzątałam gołębnik.
łodygo my na pocałunki pod jemiołą jestesmy za starzy :diabelek







Tak wygląda świtanie na Kępie :)








I jak w takich widokach się nie zakochać.

























Ostatnio zmieniany: 2017/11/25 13:37 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, takasobie, inag1, zuzanna2418, Semper, nelu-pelu, ewulab, Danusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/11/25 23:02 #95315

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
Daguś górskie fotki cudowne i ogrodowe cudowne -ile energii jest w tych kolorach dalii....już tęsknię za takimi widoczkami
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/11/27 09:31 #95436

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Jak dobrze się patrzy na kolory w ogrodzie! Teraz nie jest u nas źle, bo jesień łaskawa i jeszcze sporo kolorowych liści w ogrodzie, ale niebawem i to zniknie więc będziemy żyć wspomnieniami i planami!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/07 15:28 #96625

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Zanetko dziękuję teraz góry mnie trzymią przy życiu,ale jak za oknem szaruga to można choroby dostać,Adwent się zaczął dzień krótki,żyjemy przygotowaniami do świąt.Trochę sprzątam dom,jednak gdy dzieci wróca ze szkoły to tego sprzątania nigdzie nie widać.Chodzę do kościółka codziennie na roraty bo to najpiękniejszy czas taki radosny,a z drugiej strony czas oczekiwania narodzin Jezuska.
Sniegu nam dopadało 20 cm,świeży wygląda przepięknie zwierzyna schodzi z gór,i próbuję wejść do ogrodu,muszę okryć azalie bo zając za niedługo przez płot przeskoczy,bo chodnik odmiatają i odkłada się przy płocie warstwa grubego śniegu.
Za wiosną i latem tęsknię,jednak już za kilka tygodni dnia zacznie przybywać i będzie z górki :lol:

Miłko zostało nam dla poprawy humoru i samopoczucia po wspominać miniony rok,piękny był ogrodowo,chociaż strasznie mokry,tęsknię za wyjsciem na szlak kiedy na zwykłym szlaku kurzyło sie z pod butów :lol:
Wspominam upalne lato,z łezka w oku,jak przegladam kwitnące dalie :bezsil
Już nie moge się doczekać,marca kiedy zacznę przeglądać karpy dali.U mnie prawdziwa zima nie wiem czy śnieg dotrwa do swiat,bo Barbara byla po lodzie,pewno przyjdzie odwilż i będzie chlapa pod nogami.Dzisiaj wyszło przepiękne słońce aż chciało się żyć.
W piątek tydzień temu zachciało mi się przecierać szlak na Babią,w niektórych miejscach śnieg miałam po pas think: przedzierając się przez zaspy,wróciły wspomnienia z dzieciństwa,gdzie w zimie kazda wolną chwilę spędzalo się na polu,ubijajac trasy,na sanki,narty,jeździlo się na worku foliowym wylożonym sianem :bezsil były to czasy think: skromne ale przepiękne.










A teraz dzisiejsza cudna zima u mnie :)

















A to Babia z tygodnia.










Ostatnio zmieniany: 2017/12/07 15:43 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/11 09:59 #97111

  • Łodyga
  • Łodyga Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 298
  • Otrzymane podziękowania: 721
Ale piękna zima, zazdroszczę Ci krajobrazu i widoków, a jeszcze tak niedawno kwitły dalie.
pozdrawiam Krystyna :)
ONZ czyli Ogród Na Zielono
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/11 10:10 #97115

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Jeszcze chciałam napisać a'propos poprzedniego Twojego posta! Na pocałunki pod jemiołą nikt nie jest za stary! teacher

Piękne zimowe widoki! Wycieczki jak zawsze zazdraszczam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/22 21:58 #98203

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Byłam ostatnio w Świeradowie. Też sporo chodziłam po górach, ale tyle śniegu to nie było :woohoo:

Cudne widoczki i cudne fotki robisz :P
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/23 22:41 #98272

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14591
Dagusiu, magicznych Świąt!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/27 09:17 #98418

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Dagusiu! Jak pokazujesz takie piękne górskie widoki, nie potrzebujemy daliowych wspomnień, bo jest tak pięknie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/27 17:01 #98453

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Łodygo po pięknej zimie zostały wspomnienia chociaż co tydzień nasza okolica robi się biała na kikanaście godzin,śnieg praktycznie w poranek wigilijny stopniał,wiedziałam ze tak będzie bo Barbara była po lodzie,a to jedyne przyłowie które się sprawdza od lat.
Po przygotowaniach światecznych jak,co roku zostanie trochę sadła na brzuchu :mlotek coraz bliżej styczeń,więc dnia nareszcie przybywa clap

Miłko święta minęły i zapomniałam o pocałunku pod jemioła w pośpiechu :mur ,wiem ze zimę pięknie się fotografuje,ale praktycznie dwa tygodnie były bez slońca,a tego nie lubię można depresji się nabawić. Slońce wylazło w Boze Narodzenie na cały jeden dzień wraz z nocą piękny byl by zachód i wschód na Babiej,jednak goście ważniejsi .

Aguśka dziekuję,bo Babia to taka góra ze w jednym miejscu,wywieje wszystek śnieg a w drugim nawieje 2m,teraz sa takie zimy,ze kilka dni ze śniegiem a potem przychodzi halny,który potrafi wszystko stopić.Po ostatnim halnym,las wyłamany,cięzko sie chodzi bo nawet na szlaku wiatrołomy leżą.

Neluś dziekuję,staram sie aby były magiczne.zawsze je przeżywam z łęzka w oku,na wspomnienia o tych których z nami juz nie ma,a teściowa własnie równy rok jak rozchorowała się przed samymi świetami i w styczniu odeszła,
Do puki miałam małe dzieci,u niej była Wigilia,wszystko przygotowywała,ja robiłam barszcz czerwony i smażyłam ryby,gotowałam uszka.Od trzech lat robie Wigilie u siebie,Choinkę mąż przyniósł z lasu,od lat musi byc od ziemi do sufitu.
Siostra w srode zadzwonila mi że przyjechala do Polski na święta z dziećmi,byly to naprawde wyjątkowe świeta gościłam w swoim domu,całe swoje rodzeństwo 2 siostry i 3 braci :bezsil ze swoimi dziećmi :) dojechała jeszcze ciocia siostra mojej mamy ze swoimi dziećmi.
W pierwszy dzień świat moje dzieci pojechały do babci samochodem a my z meżem przez góry poszliśmy na nogach,pogoda byla jak na wiosne,buty ubrudziliśmy jak świnki.



Tyle mieliśmy śniegu przed Wigilią ale górami bylo pieknie ośnieżone.









Wierzchołki gór w Tatrach wynurzają sie jak wyspy.






Z dziećmi :kocham




A tu szlak świąteczny.










To moje rodzinne strony,domy u góry stoja puste bo ludzie poumierali,i majatki sa nie podzielone :(mój rodzinny dom jest na dole zielony dach obok czerwonego.
Wiosna i płonące lasy bukowe są najpiekniejsze na świecie w tym niesamowitym miejscu.
Pola z jasna zielenią sa gospodarowane przez moja mamę,a tak to wszystkie pola leżą odłogiem,kiedys tetnily życiem rolniczym :bezsil




Tu też troche rodzinnych stron.
Ostatnio zmieniany: 2017/12/27 17:25 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Semper, zanetatacz, Danusia

Ogród pod Babią Górą. 2017/12/27 21:40 #98505

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
Daguś-lubię do Ciebie zaglądać i jesteś dla mnie wzorem pracowitości a także podziwiam Twoją radość z codziennego dnia i pasję do górskich wędrówek a kaloriami to Ty "chudzielcu" się nie przejmuj-bo na pewno szybko je spalisz,pozdrawiam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2018/01/15 09:16 #100973

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Żanetko dziękuję ja jakoś nie mam weny pisać innym :mlotek jeszcze jak piekna pogoda to ładuję baterie w moim organizmie aby w te pochmurne dni nie dostać bzika domowego.Niby zima ale snieg tylko powyżej 1000 m od jutra ma się to zmienić więc :kawa czekamy na śnieg.W trzech Króli mieliśmy 12 st ciepła ogród i roślinki nie wiedzą czy to zima czy wiosna :( krokusy pchaja się na góre,Ja jak duszek, kiedyś napisała Ewa F, wyczekuję słońca o wschodzie aby wypędzić na Babią rotfl Udało mi się hu_rra zarazić tą miłością do wschodów na Babiej setki miłośników gór :P jedni chcą abym napisała im czy wschód słońca będzie piękny,inni abym ich tam zaprowadziła :diabelek Tak czy siak jak Sławomir pociągnął za sobą tłumy tak ja mam swój Fan Klub miłośników górskich.
Na Starym roku pomimo soboty w ciężkich i trudnych warunkach podziwialiśmy wschód słońca w 7 osób natomiast wczoraj na szczycie było 200 osób :kocham jak dla mnie tłoczno ale byłam ze znajomymi to znaczy znalazłam ich w tłumie, chociaż nigdy wcześniej ich nie znałam osobiście, bo byłam sama,mąż był w pracy.
Jak to mówią byle do wiosny.Wczoraj zaraz po wschodzie słońca się zachmurzyło a dzisiaj już mróz mniejszy i trochę chmur na niebie.






Widok na zachodnia stronę Zawoi :)


Tak człowiek wyglada przy zadymce wietrznej :P

Wczoraj obawiałam się tez wiatru,jednak Babia tym razem nas zaskoczyła po mimo zimna wiatru nie było.
Jak zwykle w nocy nie mogłam spać o 24 zaczęło sie wypogadzać think: bo trąbili że będzie słońce od 4 dni.
Wstałam o 4 a że sama szłam to spakowałam się w kilka minut gwizdac wiedziałam tez ze nie mogę za wczesnie wyjechac bo po dojściu na szczyt zmarzła bym niemiłosiernie think:
Przed 5 byłam na parkingu na Krowiarkach,okryłam kocem szybe aby mi nie zmarzła i wywietrzyłam środek samochodu,aby od środka nie musiałam skrobać szyby,polecenie męża :kocham
samochodów było dużo,wiec spokojnym krokiem ruszyłam na szlak,ubrałam raczki bo spodem było lodowisko,mijając wszystkich przy podejściu pod Sokolicę,uwielbiam ten odcinek bo najwięcej wszystkim daje w kość.Po wyjściu na Sokolicę wszyscy odpoczywali ja poszłam dalej tym razem w ślimaczym tępię bo do wschodu miałam 2h :mur
Po dojściu na Kępę zrobiłam sobie 20 minut przymusowego postoju pijac herbatkę ze sokiem czarnej porzeczki :mniam
O 6 ruszyłam dalej,teraz inni mnie wyprzedzali bo nie ma nic gorszego jak czekać długo na szczycie :woohoo: Doszłam do Gówniaka tak sie nazywa kolejny szczyt przed Babią,znalazłam sobie osłonięte ustronne miejsce gdzie popijałam herbatkę i podziwialam budzący sie brzask,turyści mnie mijali ale nie wiedzieli że tam sobie siedze,o 7 ruszyłam szybkim krokiem aby dotrzeć do szczytu,kiedy dotarłam na szczyt o 7,20 zaczęłam wzrokowo szukać koleżanki i od razu ich poznałam,szcześciu nie było końca.











Koleżanka :)














Bajkowa szadź.



Ostatnio zmieniany: 2018/01/15 09:29 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, Danusia

Ogród pod Babią Górą. 2018/01/15 11:26 #100986

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
Bajkowe widoczki bohaterko moja ,to mówisz Daguś ,że tylu jest chętnych do podziwiania świtu na Babiej.....podziwiam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2018/01/16 08:57 #101074

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Jest bajecznie Daguś!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2018/01/23 13:56 #101820

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Tak Żanetko w soboty i niedziele potrafi być dużo miłośników wschodów słońca, zimą mniej a latem może być ich nawet 2 tysiące :blink: dlatego staram się przez cały rok chodzić na wschody w tygodniu jak ludzi mało gwizdac teraz tak się złożyło że wybrałam niedzielę bo ta zima przeważa frontami wypogadza się zaledwie na jeden dzień, żeby podziwiać piękna szadź i śnieg trzeba iść na wysokość 1000m,
Cały tydzień było pochmurno,kręćka można dostać.
Wiosna coraz bliżej i to cieszy,przejrzałam karpy dali i jak zwykle niektóre zaczęły gnić,chociaż maja idealne warunki,sucho przesypane trocinami i temp ok 6st. część oczyściłam i zasypałam ziemią albo zgnija albo zaczną rosnąć.

Miłko :kawa każde przebywanie w górach ma swoja magie :kocham jeszcze jak mogę to wszystko przeżywać osobiście to do szczęścia potrzebuję zdrowia i silnej woli aby po mimo dużej odległości w mrozie i pod górę tam dotrzeć.Wczoraj wybrałam się na Mosorny Groń około 13.40.Ubrałam buty zimowe nad kostkę i w żaden sposób nie mogłam przejść przez mały potok :mlotek kamienie zlodowaciały.Nie chcialo mi się wracać do domu po gumowce i ściagać buty.Po ostatnich wiatrach drzewa wiszą nad potokiem że mozna po nich przejść,ale są wąskie i lezą dwa metry nad woda jezeli się poślizgnę to wpadam prosto do wody,do tego nie moglam znależć żadnego patyka aby się nim podeprzeć,z Bożą pomoca jakość przeszłam a z powrotem wracałam wyciągiem,dobrze ze do 16 tylko działa.










Wchodzenie na Mosorny Groń zajmuje mi 1 godzinę,i dalej na Halę Śmietanową nie cała godzina,kiedyś latem wybiegłam od domu na Zachód slońca na Halę Śmietanową w ciągu godziny,nikomu nie polecam myślałam że mi serce pęknie.


Te gałązki roślinek to przekwitnięty dziurawiec przysypany śniegiem,


Zdjęcie z lata :)
Wierzcie mi już wiem gdzie w górach rosną niektóre kwiaty na szlakach






Tu moja księżniczka na innym spacerze :spacerek






Od czasu do czasu zawiewała mgłą.


A tu juz inny szlak z Zawoi Czatoży :)





Ostatnio zmieniany: 2018/01/23 14:24 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Pani Bestia, Olga1234, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia

Ogród pod Babią Górą. 2018/01/23 17:08 #101831

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14591
Dagusia, Ty to wiesz, że żyjesz kobieto!
Nigdy nie widziałam tak cudnej zimy jak na tych fotkach! :kocham
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.232 s.