Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2018/03/23 18:39 #109736

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Gosia - ja też bardziej stawiam na rocka :) Chyba dlatego tak dobrze czuję się w Twoim ogrodzie ;)
Pashmine też mam . To była moja róża - "musisz mieć". Na razie , w pierwszym sezonie - nie miała okazji pokazać całej swojej urody, ale czekam jak będzie w tym roku. Jak ją przycinasz, żeby się ładnie zagęściła ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/03/23 20:56 #109787

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Siberko, Elu, bardzo miło mi to czytać. Właśnie taki swojski ogród lubię. Nie pasuje do mnie nic wyszukanego.
Lubię trochę bałaganiarski styl, gdzie rośnie wszystko, ale jakoś ułożone.

Fabi
, mam nadzieje, że zauwazyłaś brzydkie brązowe kwiaty na Pashminie
Ona jest piękna, ale tylko gdy nie pada. Nie lubi deszczu niestety
Niestety jeśli sie tuj nie przycina rozrosną się niesamowicie
Ale zawsze mówiło sie, że przy tui nie można nic sadzić, bo nic nie urośnie.
Jak widać to nie prawda

Miłko, gusty się zmieniają :)
Przecież ja jeszcze niedawno nie cierpiałam irysów, a widziałaś ile ich mam teraz.
To samo było z daliami. Może nie to, że nie cierpiałam, ale nie pragnęłam ich
A teraz?
To akurat zasługa Twoich zdjęć

Aga, witaj rockowa dziewczyno welcome :)
Pashmina w pierwszym roku nie pokazuje wszystkich swoich wdzięków wink-3
Ale potem zaczyna już szaleć. Ja tnę umiarkowanie, jak leci. Ona nie jest za wysoka, więc tnę nie za nisko, żeby choć trochę urosła

Nadal nie mam zdjęc wiosny, może coś jutro?








































Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, edulkot, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Zawszewiosna


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2018/03/24 10:32 #109831

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Gosiu, najważniejsze, że masz swój styl i Ty się w tym dobrze czujesz, a nam się to bardzo podoba. :kocham Niektóre fragmenty
wręcz zachwycają. :kocham
Cały ogród jest pełen inspiracji. :buziak
Ostatnio zmieniany: 2018/03/24 10:36 przez Elżbieta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/24 14:57 #109843

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44145
Muszę naprawdę zerżnąć kilka Twoich pomysłów, bo pomieszanie okrągłego ze szpiczastym daje fajne urozmaicenie.
A dalie same w sobie są piękne i jeśli się tylko uda to uchwycić w kadrze, pokazuję! Cieszę się, że moje zdjęcia sprawiły, że polubiłaś dalie :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/24 20:10 #109890

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Gosiu, uwielbiam bałaganiarskie ogrody, sama taki mam, ale Twój bałagan jakby bardziej uporządkowany wink-3 . Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że już tak zarosła Twoja ścieżka, wygląda obłędnie zdziwko zdziwko zdziwko .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/24 20:17 #109892

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Nie masz bałaganiarskiego ogrodu, ani Gosia nie ma :-D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/24 20:53 #109896

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Nie śmiałabym tak napisać o Gosi ogrodzie, to jej słowa, tylko trochę przekręcone przeze mnie, Gosia napisała o bałaganiarskim stylu wink-3 .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/25 22:06 #109993

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Ale mi miło, żę tak dobrze odbieracie mój ogród :buziak
Ciekawe, co byście o nim powiedziały, gdybyście zobaczyły go w całości na żywo.
Wiadomo, że na zdjęciach pokazuje się najlepsze fragmenty :)
To prawda, że nazwałam swój ogród bałaganiarski, bo jest zupełnie inny niż promowane teraz.
W ogrodach sadzi się po kilka roślin jendego gatunku, tworzy się przez to ład.
Ja sadzę często pojedyncze rośliny, ale za to gęsto, czyli jest ich pełno, ale nie jednorodnie
Owszem staram się jakoś dopasować je do siebie. Nie sadze tak zupełnie bez ładu i składu, ale jak już kiedyś pisałam chciałabym mieć wszystkie rośliny
I dopiero niedawno do mnie dotarło, że ich mieć nie mogę.
Dlatego lekko zmodyfikowałam sadzenie i sadzę te same rośliny, ale nie obok siebie, co też w jakiś sposób nieco uspokaja rabaty.
Ale ogólny efekt daje taki, że jest dużo wszystkiego, ale jakoś upakowane.

Eli, Miłko, ciesze się, że możecie u mnie znaleźć coś inspirującego
Możecie zżynać do woli, będę bardzo dumna z tego vishenka
Nawet nie przypuszczałam kiedyś, że tak się zadzieje, że moje zestawienia będą dla kogoś inspiracją

Krzysiu, ja sama nie przypuszczałam, że ścieżka zarośnie w takim tempie. Chociaż sprzątając ją dzisiaj zastanawiałam się, ile roślin nie pokarze się po zimie.
Musze poobserwować
Na pewno mam duże straty w naparstnicach, a nowych siewek nie widzę, chyba, że dopiero urosną

Siberko, bardzo dziękuję za te słowa, mimo, że ja naprawde uważam swój ogród za bałaganiarski patrząc na trendy ostatnich lat
Jest bardziej swojski. O to mi najbardziej chodziło
Chociaż nie powiem, bo bardzo chętnie oglądam takie właśnie ułożone ogrody
Gdzieś tam w środku walczy ze mną porządnicka z bałaganiarą



Co za cudowny dzień
Wczoraj niestety nie udało mi sie popracować w ogrodzie, bo skupiłam się na domu. Wszak święta mam u siebie, więc wstyd przed rodziną brudami świecić
Ale już dzisiaj nie darowałam
Jutro pewnie wstanę z zakwasami, ale to jest własnie cudowne
Udało mi się sprzątnąć cały przód i zatrzymałam się w połowie ścieżki.
Jeszcze 2,3 dni i ogarnę wszystko.
No oczywiście nie liczę trawnika, nawożenia itp.
Zazwyczaj podlewałam wszystko biohumusem, ale w tym roku chyba nie dam rady. Za mało wolnych weekendów
Jeszcze muszę przygotować skrzynie na warzywnik.
Jakoś trudno mi się za to zabrać, bo muszę najpier wyłożyć je agro, a potem nawieźć tam ziemi, a będzie tego trochę. Pewnie z 20 worków trzeba będzie tam włożyć
A jeszcze mam pomysł na zagospodarowanie skrzyniami kostki miedzy domem a ścieżką.
Ale to już chyba w późniejszym terminie, bo się nei wyrobię
dzisiaj posiałam pomidory, ostróżki, astry, lewkonie i inne nasiona.
Ciekawe co s tego wyrośnie.
Najbardziej zalezy mi na pomidorach i ostróżkach, bo te ostatnie uwielbiam, ale one mnie nie. Zazwyczaj są u mnie jako jednoroczne, góra dwuletnie.
Zdjęć w amoku sprzątania nie udało mi się zrobić
Więc kolejne wspomnienia. Mam nadzieje, że ostatnie, bo będzie co już fotografować

Róża Ghislaine de Feligonde w zeszłym roku, jesienią została bardzo przycięta
Ciekawe jak będzie wyglądała w tym roku












Clair Marshal. Obawiam się o nią. To może być jedyna róża którą stracę. Wygląda bardzo źle.



























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, Elżbieta, zanetatacz

Ogródek Gosi 2018/03/26 18:40 #110050

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Gosiu uwielbiam Twój ogród i nic nie zmieniaj ja też mam wszędzie wszystko poutykane bo chciałabym mieć cały czas coraz to nowsze roslinki a ogródek niestety nie z gumy rotfl róż parę do siebie jak wiesz zaprosiłam a w sobotę jeszcze dwie wpadły mi do koszyczka wink-3 zobaczymy co mi z tego wszystkiego wyjdzie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/26 18:52 #110056

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
A ja jestem zakochana w Twoich "bałaganiarskich" rabatach! I własnie mi się podoba to zestawienie różnych roślin, ale jak piszesz - nie bez ładu i składu. Sama muszę nad tym popracować, bo z jednej strony podobają mi się spokojne nasadzenia i ład, dlatego kupuję po kilka - kilkanaście sztuk, ale z tym sadzeniem to jeszcze mi daleko do efektu jaki bym chciała osiągnąć. I znów wychodzi na to, że sadzę w rządkach, od linijki. Kurcze, ogrodowanie to wcale nie jest taka łatwa rzecz. Muszę się dobrze przyjrzeć Twoim rabatom i jednak sadzić inaczej. Bo u Ciebie wygląda to bardzo naturalnie, niemal pół dziko. I to mnie zachwyca! gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/26 21:12 #110115

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Danusiu, :buziak Ty masz rękę do roślin, więc na pewno różyczkom będzie u Ciebie dobrze.
Jestem bardzo ciekawa gdzie je posadzisz.
Może już pisałaś, a ja nie doczytałam :oops:
Ja mam ich 70 sztuk i na razie na tym poprzestanę, bo uwielbiam róże, ale własnie wkomponowane w inne rośliny
Same róże mi nie odpowiadają

Lukrecjo, :buziak a mnie własnie podobają się takie uładzone rabaty. Zresztą takie pasują do Twojego stylu ogrodu.
Chyba, że chcesz go trochę potargać :)
Sposób na taki efekt? To sadzenie pojedynczych roślin, albo tych samych, ale przedzielonych innymi roslinami
To własnie trochę mi uporządkowało rabaty, bo jak sadziłam same pojedyncze to był totalny misz masz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/03/26 21:21 #110125

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Gosiu własnie tak jak u Ciebie chce żeby były między innymi roślinami na rabatach porozrzucane żeby zawsze coś kwitło ze dwie pójdą na rogi rabatki rózano -jezówkowo-liliowcowo-irysowej rotfl i cały czas tam jeszcze coś dosadzam pięć idzie na ścieżkę koło podjazdu a 6 na najdłuższą rabate pod płotem przed hortensje :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/26 21:28 #110131

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Gosiu, między innymi to zestawienie ostróżki z bodziszkiem, albo clematis wplątany w różę potwierdzają fakt , że
nie sadzisz bez ładu i składu. :kocham Cudnie. :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/03/30 22:29 #110615

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Danusiu, dla mnie sama róża tak jakoś łyso wygląda jak goła panna
Jak ma wokół siebie towarzystwo, to jakby była ubrana w piękną kolorową suknię, która podkreśla urodę
Róże może za bardzo towarzystwa nie lubią, bo to panny z zadartym nosem, ale jakoś mało mnie to obchodzi.
Muszą się nagiąć. Sadząc koło ścieżki, pamiętaj, że one często rosną szeroko. Mam nadzieję, że wybrałaś jakąś zwartą różę

Elu, w tym roku bardzo drastycznie przycięłam różę. Może w końcu da szansę klematisowi się pokazać
Chociaż bardzo żałuję, że nie będzie tak spektakularnego kwitnienia.

Nadal nie mam wiosennych zdjęć. Nie mam na nie czasu. Mimo, że pogoda była idealna na prace ogrodowe, ja goniłam prace domowe. Dzisiaj ugotowałam żurek, zrobiłam mazurki, zimne nóżki, śledzie. Upiekłam mięsa, które potem u mnie robią za wędliny. Jutro czas na sałatke jarzynową, którą mój syn uwielbia, upiekę chleb i zrobię roladę łososiową.No i sprzątanie
W niedzielę zostaną tylko szybkie sałatki, no i nakrycie do stołu.
Ale jak patrzyłam dzisiaj za okno serce mi sie rwało na zewnątrz.
No trudno we wtorek mam jeszcze wolne, więc może uda mi sie popracować.

Na dobranoc może już ostatnie zdjęcia wspominkowe








































Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogródek Gosi 2018/03/31 05:21 #110625

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5750
  • Otrzymane podziękowania: 15312
Gosiu... jak ja lubię wędrować Twoją ścieżką i wpatrywać się w Twoje bujne rabatki... i te wiosenne... i te letnie... i wzdycham, żałując, że nie mogę się zainspirować Twoimi połączeniami róż z bylinami z wiadomego względu, który zwie się cień... gwizdac ale powiem Ci, że parę zdjęć ze ścieżki mam zapisane w katalogu Inspiracje... a teraz zapytam o imię tej róży z ostatniej fotki i czy duża i jakie ma liście? No nie mogę wybić sobie róży z głowy... :glupek ale i podjąć decyzję, którą różę chciałabym zaprosić do donicy też mi ciężko... ech...

Teraz w kwestii Twoich rodków, bo wiem, że Cię to martwi... :buziak myślę, że nowe wciąż się aklimatyzują... zresztą o ile pamiętam, 3 z nich nabyłaś w rozmiarze maluchowatym, więc mogły jeszcze do kwitnienia najzwyczajniej w świecie nie dojrzeć... a te deko większe kwitły wszystkie? Bo pokazywałaś tylko 'Calsapa'... w każdym razie to też można jeszcze tłumaczyć drugim, z reguły ograniczonym w kwitnieniu lub bez kwitnienia, sezonem. U mnie bosko kwitnąca w zeszłym sezonie 'Królowa Jadwiga' ma same pąki liściowe a 'Marcel' cały 1 kwiatowy.
Natomiast zagadkowy jest brak pąków kwiatowych u starszych egzemplarzy... a możesz... jak już zaczniesz robić wiosenne :fotka pokazać zdjęcie ze zbliżeniem na te ich pąki, czy faktycznie to liściowe? Chciałabym Ci rzec, że widać też muszą odpocząć i padło na ten sezon, ale to byłoby uspokajanie na wyrost, naprawdę nie wiem, co im w zawiązaniu pąków przeszkodziło... grunt żeby zdrowe były! To jest najważniejsze! Jak do Ciebie wpadnę, nie wiedzieć kiedy, to się im przyjrzymy :zdrowko
Aaa... jeszcze jedno, bo ciągle zapominam spytać... te Twoje najstarsze rodki posadzone z frontu to: 'Catawbiense Grandiflorum' po lewej i 'Roseum Elegans' po prawej, dwa klasyki obficie kwitnące na przełomie maja i czerwca? Nie dajesz maksymalnych zbliżeń, więc zgaduję. Bo może też w tym rzecz, że jeszcze mają czas, by im te pąki nabrzmiały think:
Teraz w kwestii japonek: 'Orlice po lewej? Podejrzewam swoją nienazwaną o bycie 'Orlice' i potrzebne mi są fotki porównawcze, będę Cię o nie molestowała, gdy nadejdzie maj... ;) rozumiem, że w tym sezonie zbliżeń jej nie robiłaś, bo nie znalazłam w wątku? A druga, ta po prawej wcześniej przekwitająca to 'Madame van Hecke' i ona faktycznie zaczyna kwitnienie z początkiem maja? Bo w jednym źródle piszą, że to najwcześniejsza z japonek a w innym, że kwitnie w połowie maja... a ja lubię takie rzeczy weryfikować. Nie mamy jej w bazie, więc pozwolisz, że użyczę zdjęcia i zaraz jej machnę metryczkę. A co z Twoimi nowymi japonkami... trzymałaś je na mrozie czy jednak schowałaś do garażu czy innego zimnego pomieszczenia, bo zadrżałam, jak przeczytałam, że je tak od razu po zakupie hartujesz? No i też dopytuję o ich imiona :)

I na koniec taka propozycja... nie wiem, ile igliwia produkują Twoje sosny, ale jeśli Ci gdzieś zalega ich nadmiar, to podrzucaj je pod rodki i azalki :)

Wesołego jajeczka :witaj też będę w Płocku... oby pogoda dopisała, to ucieknę od stołu i sobie pospaceruję po okolicznych lasach czy innych wertepach ;)
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2018/03/31 05:37 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/04/01 00:30 #110680

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Monia, miałam sprawdzić która to Orlice, a która Madame.
Jak tylko pogoda pozwoli i nie zapomnę to sprawdzę. Prawdopodobnie faktycznie ta po prawej to Madame, kwitnie na pewno wcześniej niż ta druga. Azalki kwitły 2 sezon. W pierwszym akurat robiłam trawnik, nie miałam czasu na zdjęcia. Teraz prawdopodobnie zdjęcie nie wyszło i usunęłam
Natomiast rodki kwitną od połowy do końca maja. Nie mam pojęcia co to za odmiany, bo to były jedne z pierwszych moich roślin kupowanych tylko ze względu na kwiaty. Nie interesowały mnie nazwy. Mam tylko kilka zdjęć :oops:
Nie mam pojęcia dlaczego tak ich unikam.
To jest ten po prawej





A to po lewej



Obawiam się, że jednak są to pąki liściowe. Są malutkie. Zauwazyłam tylko kilka pąków kwiatowych, ale przeglądając zdjęcia z lat ubiegłych w poszukiwaniu zbliżeń dla Ciebie, że 2 lata temu tez gorzej kwitły. Tylko, że mimo wszystko lepiej niż teraz będą.
Zobaczymy. Na pewno muszę je lepiej nawieźć i zadbać o podlewanie, chociaż naprawdę myślałam, że przy tej deszczowej pogodzie one mają wystarczająco mokro. Szczególnie, że poprzednie lato było upalne i suche, a zakwitły cudownie.
Faktycznie większość moich rodków to maluchy. Daję im czas na aklimatyzację
Calsap bedzie kwitł, ale słabo wygląda. Chyba jest niedożywiony. Za to rewelacyjnie zapączkował goldbukett.
Nowe japonki trzymałam na dworze, ale pod wiatą, w zacisznym kąciku. Przetrwały rewelacyjnie. Jak tylko będzie okazja posadzę je na miejsce docelowe.
Chyba juz mrozów nie będzie?
Imiona podam jak tylko zdołam znaleźć czas na ogród. Mam przynajmniej taką nadzieje, bo ostatnio z moją głową nie jest dobrze,
Sosny produkują mase igliwia. Muszę je koniecznie zebrać
Obawiam się, że róża, która zapadła Ci w pamięci nie nadaje się do donicy
To Eden Rose, róża można powiedzieć pnąca. Także o jedną masz mniej do wyboru :lol:
Bardzo mi miło, że moja ścieżka Cię zainspirowała, Ciebie znawczynię cienia.
Jestem bardzo ciekawa, co przetrwało i jak to bedzie wyglądało w tym roku
Bardzo serdecznie zapraszam na oględziny. Tylko pamiętaj, że ja mam do końca czerwca ograniczone weekendy.
Daj wcześniej znać jak będziesz w Płocku.


Wszystkim odwiedzającym życzę wspaniałych, mimo wszystko pogodnych Świąt Wielkiej Nocy.
Niech zajączek zadba o Was.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, markita, Krzysia, edulkot, Olusia, inag1, sierika, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2018/04/02 23:17 #110801

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1040
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Gosiu igliwiem wyściółkuj Rodki wink-3
Pozdrawiam Fabiola.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/04/04 21:41 #110999

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Fabi, tak mam zamiar zrobić :)

A teraz odpowiem na kilka zagadnień, o których pisałyśmy z Monią th.
Sprawdziłam gdzie rośnie która azalka i miałaś całkowitą rację. Po lewej rosną Orlice, po prawej Madame.
Liście rodków są w bardzo dobrym stanie. Nawet nie widać na nich zagłodzenia, choroby. Nic. Widocznie musiały odpocząc.
Musze je w tym roku lepiej nakarmić.
Kupiłam 2 egzemplarze azalii



Akurat ta mi wpadła w łapy. Nie mam jakiś chccególnych wymagań, jeśli chodzi o odmiany, bo jak wiesz do tej pory azalie, w ogóle rodki u mnie gineły. Dlatego kupuję na razie jakie są. Co się uchowa to dobrze, jak mi coś padnie to trudno, nie będzie tak żal.
Rodki zaskakująco dobrze wyglądają, tylko nie mają pąków. Natomiast Calsap, który zakwitnie na 100% wygląda najgorzej.
Wyraźnie jest zagłodzony.
Musze o niego powalczyć.

A na razie zdjęcia mojej wiosny

kupiłam sobie do skrzyni gruszkę karłową. Ciekawa jestem co z tego będzie











A tam w głębi widać miejsce na coś cieniolubnego :)











Te rury przy maleństwach wydają się olbrzymie





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, edulkot, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu

Ogródek Gosi 2018/04/04 21:48 #111002

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Gosiu fajna wiosna juz u Ciebie ja dzisiaj wypatrzyłam wychodzące przylaszczki a cebulowych kwitnie coraz więcej :) po rodki i azalie ma zamiar jechać w przyszłym tygodniu mam wypisane te bardziej mrozoodporne wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/04/04 21:52 #111003

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Pod tym starym świerkiem (?) to raczej coś sucholubnego posadź :-D lub zrób kompozycję z doniczkowych host i paproci :diabelek

Na tej pustyni nic nie urośnie :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.230 s.