Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Strefa cienia

Strefa cienia 2017/08/06 07:44 #79513

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
Ja zapatrzony w kudowski Park nigdy nie oglądałem tych polanickich.
Sprawa jest do nadrobienia.Szkoda, że się nie spotkalismy.
Nie wiem skąd Tobie przyszło do głowy to Kłodzko polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/06 20:19 #79574

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6672
  • Otrzymane podziękowania: 14496
Witaj Monik!
Zacznę od tyłu, czyli od Polanickiego parku. Byłam pewna, że po powrocie ze zlotu gdzieś wklejałam swoje
fotki rodków z Parku, ale teraz nie pamiętam gdzie :mlotek a byłam pod naprawdę dużym wrażeniem...
Willa Zameczek - jak najbardziej :) :)

Urlop widzę udany ze wszech miar, nawet młodzież znalazła coś dla siebie, mąż ewoluuje w jedynie słusznym kierunku, Ty też 'wyglądasz' na zadowoloną - czyli i w kraju można fajnie spędzić czas z rodzinką.

Fotki z zacienionego ogrodu mniamuśne (uprasza się o więcej..), na szczęście pogoda tego lata pozwala na bezbolesną rozłąkę z ogrodem. Trochę mnie ostatnio nosiło to na Mazury, to nad może nasze kochane i zimne, już dawno takich zieloności o tej porze roku nie widziałam!

Mnie róża bardzo się podoba...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th


--=reklama=--

 

Strefa cienia 2017/08/07 06:22 #79629

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5733
  • Otrzymane podziękowania: 15192
Neluś... tak się właśnie zastanawiałam, gdzie Ty i sobie pomyślałam, że pewnie wakacjujesz, odpoczywając od netu... spieszę Ci zatem donieść, że zdjęć parkowych rodków nie wklejałaś gdzieś tylko nigdzie, bo czekałam na nie i na pewno ich nie przegapiłam... a wątek po temu jeden gwizdac

Urlop przeudany i przecudowny mimo nieustannych manewrów, by ominąć deszcz ;)

Tak w skrócie, bo chciałabym jeszcze poświęcić mu dłuższą relację, acz nie wiem kiedy to nastąpi... może wcale... :P to:

---> Zdobytych 5 najwyższych szczytów (Szczeliniec Wielki, Orlica, Jagodna, Śnieżnik, Wielka Sowa) w 5 pasmach górskich (Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika i Sowie) a z Górą Parkową w Kudowie to nawet 6 zwyc
---> Przeciśnięte Błędne Skały
---> Przemierzone tam i z powrotem Skalne Miasto w Adrspach
---> Przebiegnięty wycineczek Pragi, bo spacerem tego nazwać nie sposób 2smiech
---> Zwiedzone 2 zamki: nasze Grodno i czeski Nachod
---> Oblukana od dołu do góry twierdza w Kłodzku
---> Spłynięta pontonem po części w deszczu Nysa Kłodzka na przełomie bardzkim
---> Przemierzony w błocie największy kompleks Riese: Włodarz w okolicach Jugowic
---> Przechlapane 4 wizyty w kudowskim Aqua Parku :silly:
---> Zwizytowane z grubsza Bystrzyca Kłodzka, Polanica - Zdrój i... Kudowa Zdrój
---> Przespacerowany w deszczu, bo jakże inaczej Ogród Japoński w Jarkowie gwizdac
---> Odnowione zaopatrzenie w aroniowy biodżem na fermie obok :mniam
---> Przetestowane menu wielu, wielu kudowskich knajpek,1 restauracji praskiej oraz 3 schronisk

Pewnie o czymś jeszcze zapomniałam... a wszystko w 11 dni... tyle że... w planach było jeszcze więcej... męczący to był urlop polewkamax

I jeszcze kwaterę zmienialiśmy x3... wszystkie w obrębie 200 m i wszystkie pod górę... jam to wymyśliła... 2smiech także wracaliśmy z obiadu/kolacji i padaliśmy gwizdac


A za rok planujemy... męczyć się dalej... :lol: tym razem w Karkonoszach... jeśli ktoś zna jakąś fajną miejscówkę na nocleg, to proszę o znak :buziak


Zdjęcia z zacienionego... a proszę... 'Rasputin' w kręgu cieniolubnych adoratorów voila :)



I 'Peter Alan' voila... odsłona sierpniowa :)



A róża... znaczy obie róże... piękne są, ale... to nie to... nie ma między nami chemii, więc... wylatują... decyzja podjęta... szukam chętnej/chętnego, który je przygarnie :)


Jurku... no zabij mnie, ale nie wiem, dlaczego wskoczyłeś mi do szufladki z napisem 'Kłodzko'... jak rzekłam, żałuję niedoszłego spotkania, bo byłam przecież o krok od Twojego ogrodu a okolicę poczty przemierzałam co najmniej 2x dziennie w drodze na obiad/kolację... tyle że najczęściej - z uwagi na napięty grafik - to była godzina 20 tam i 22 z powrotem... a gdy jakimś cudem udawało nam się pojawić w Kudowie wcześniej, dzieci zarządzały basen i... pora robiła się ta sama... gwizdac właściwie był jeden jedyny dzień, gdy deszcz storpedował nam plany i się nieco snuliśmy po mieście... no szkoda... ale za 3 lata się melduję na pewno, bo wtedy wracamy... tak orzekła córa, która nie mogła przeżyć, że z uwagi na wiek nie może zjechać basenową rurą, podczas gdy brat może...za 3 lata to się zmieni i jestem pewna, że ona nam o tym przypomni 2smiech
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/08/07 06:39 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704, chester633, zanetatacz, nelu-pelu

Strefa cienia 2017/08/10 03:42 #79950

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5733
  • Otrzymane podziękowania: 15192
Wrócił upał i znów siadła mi wena do czegokolwiek acz... w ogródku coś tam sobie dłubię... gwizdac głównie przerzucając hosty to tu, to tam albo z powrotem... :silly: w związku z powyższym z 4 doniczek zrobiło mi się 8... krecigl ale tylko te pierwsze 4 są do wsadzenia, natomiast drugie 4 do wydania... taa... czas dojrzeć i zaakceptować fakt, że ogród nie z gumy i wszystkich host nie wchłonie... tym bardziej, że wciąż pojawiają się nowe chciejstwa :glupek


Zostawiam trochę szerszy plan... myślicie, że da się gęściej think: polewkamax



I kilka spojrzeń na moją ogrodową hortensję :kocham









W końcu dopieszczona dała w tym roku prawdziwy popis swych kwietnych możliwości... przyciąga wzrok i jej róż wspaniale akcentuje mą wszechobecną zieleń



Acz korci mnie, by sprawdzić, czy w niebieskim też byłoby jej do twarzy i wiem, kogo należy poprosić o szczegółową rozpiskę czym i ile razy zwyc


Gosiu... cudownie udały Ci się hortensjowe metamorfozy... podziwiam i wzdycham... i proszę o szczegółowy instruktaż... gdzieś w tyle głowy mam zakodowane info, że nawożenie glinem należy zacząć już jesienią, prawda li to czy jednak od wiosny co tydzień w stosownej dawce?
Trójsklepki u Ciebie naturalnie obserwuję... ta druga też mi się podoba, znasz jej nazwę? A ostatnia ma już pączki? Bo na ten przykład moja 'Masamunei 'jeszcze nie... a w ogóle to nie chcesz się dotrójsklepić? 2smiech Zajrzałam do Albamara i się zastanawiam nad złożeniem zamówienia... ofkoz możemy wespół w zespół :)

Paweł... mówisz, że mogę startować do 'Złotej Hosty'? :woohoo: Ja jednak myślę, ze mam za mały przelicznik host na metr kwadratowy... polewkamax odmianowo jakieś plus minus 80 i parę... doliczyć się coś nie mogę, chyba muszę je sobie spisać... :P a ilościowo deko więcej... no a metrów 70... :) i w jakim mnie to stawia świetle?
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/08/10 05:08 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz

Strefa cienia 2017/08/10 07:39 #79954

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 25020
th napisał:
Zostawiam trochę szerszy plan... myślicie, że da się gęściej think: polewkamax

Z pewnością gęściej się nie da ale można jeszcze skubnąć trochę trawnika B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/10 07:51 #79957

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
Zaimponowałaś Mi ilością zwiedzonych miejsc.
Co prawda coś tam by się jeszcze znalazło , ale brawo Ty :bravo
Chciałbym uspokoić Twoje sumienie.
Ta poczta obok której przechodzilaś to nie Moja poczta. :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/11 02:29 #80055

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Monia, hortensje od wiosny 1-2x w miesiącu 2 łyżki stołowe ałunu potasowego na konewkę wody (30g/10l). Konewka wody na krzak. Jak krzak duży to 2. Mnie zaczęły różowieć, bo zabrakło mi ałunu. Dałam im jak tylko przyszedł i efekt sama widzisz.
Trójsklepek nie będę się pozbywać, bo znalazły swoje miejsce i kwitną.
Znalazłam inne miejsce na zakupy, ale nie testowałam więc ciężko tak polecać. Możemy tam spróbować.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/11 05:20 #80056

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5733
  • Otrzymane podziękowania: 15192
W sumie podoba mi się to ciepełko w nocy (skwar w dzień już nie, ale tym razem mój organizm lepiej go znosi i nie słabnę)... wyszłam sobie o północku na taras, chwilkę pomedytowałam a później spłynęło na mnie natchnienie, zeszłam do ogródka i... zasadziłam hostę... bo czemu nie... polewkamax i w ten sposób 'Avocado' spadło z listy... w końcu też wymyśliłam, gdzie zasadzę 'Sparklera' i wysadzoną 'Fireworks', tylko... muszę wykopać 4 inne hosty a w zasadzie hosteczki... gwizdac 2smiech ale te też będą do pożegnania... obym tylko twarda była i tej decyzji się trzymała zwyc


Wiesiu... słuszna uwaga... aktualnie zresztą trawnik został skubnięty z przeciwnej strony, ale na tą też przyjdzie pora i będę równać falę w linię prostą... może cokolwiek to rozluźni acz zdaję sobie sprawę, że za rok wszystko się bujnie i rozrośnie i znów gęstwina będzie dawać po oczach... także praca deko syzyfowa... :P jak dobrze, że ja gęstwinę lubię B)

Dla ciekawych... aktualna długość mojego trawnika to 13 kroków, szerokość od 4 do 2... bogato 2smiech

Jurku... to kamień z serca, bo jakbym się rozpędziła i zaczęła po ciemku szukać floksów po okolicznych okołopoczcianych ogródkach i znaleźć ich nie mogła, to popadłabym w ambaras... właściwą namierzyłam i lokalizację sobie zapamiętuję :)

I wiem, że miejsc do zwiedzania i podziwiania jest wokół Kudowy w odległości bliższej i nieco dalszej znacznie więcej... na ten przykład nasza kompletna wtopa to Jaskinia Niedźwiedzia... że też nie pomyślałam wcześniejszej rezerwacji biletów... w związku z czym po prostu ją sobie minęliśmy w drodze na Śnieżnik i tyle... :glupek czasem planowaliśmy więcej jak choćby wszystkie obiekty Riese jednego dnia a przyczyny niezależne od nas typu zatarasowana droga plany nam przetasowały... czasem też to pogoda rozdawała karty i tak nasz zaplanowany spacer do Skalnych Grzybów z uwagi na postępujące zasinienie nieba zamienił się w wycieczkę do Kłodzka, byle dalej od epicentrum... ;) generalnie planowaliśmy dużo, ale nie spieszyło się nam... zwłaszcza w górach... kontemplacja piękna natury brała zdecydowanie górę... będzie gdzie wrócić :)
A co bym jeszcze chciała zrealizować? Kolejne szczyty do Korony Ziemi Kłodzkiej czyli zawitać do Gór Bardzkich, Złotych i Bialskich (w planach na teraz nie było, ale chęć jest)... powtórzyć Śnieżnik innym podejściem i coś zobaczyć, bo widzieliśmy... mleko... 2smiech podreptać szlakami również i po czeskiej stronie (w planach była Wielką Desztna, nie wyszła)... odwiedzić kolejne skalne miasta (w planach mieliśmy ambitnie i Teplickie Skały i Ostasz a skończyło się na samym Adrspach)... naturalnie Jaskinia Niedżwiedzia i może też Radochowska... i pozostałe obiekty Riese... i twierdza w Srebrnej Górze... i Duszniki do pospacerowania... i tydzień by się znów zapełnił albo i dwa gwizdac
A Ty, Jurku, co byś jeszcze ewentualnie zaproponował?

Nelu... a jak wyglądało Twoje zwiedzanie? Ciekawam bardzo :) Buziak za zdjęcia z polanickiego parku... to rozumiem :buziak


Gosiu... pięknie dziękuję! Zapisane, to mi nie zginie :buziak A gdzie ten ałun jest do dostania? Moją hortensję aktualnie kwalifikuję jako krzak duży czyli od wiosny będę się szykować na aplikację 4 łyżek na 2 konewki... no chyba że nie upilnuję i mi zmarznie dziadówa... wróć! najukochańsza i najpiękniejsza hortensja moja :lol:


To na dobranoc albo dzień dobry proponuję jeszcze widoczki ze Śnieżnika :P

Schronisko jak malowane



I sam szczyt



I szczyt rodzinnie :silly:



A jakie piękne jest tam wrzosowisko !!! Boski to musi być widok z początkiem września... :kocham niekończące się połacie wrzosów, mgła, wiatr urywający głowę... wypisz, wymaluj: nasze rodzime 'Wichrowe wzgórze' jako żywo :)







Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/08/11 06:24 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, Efkaraj, takasobie, inag1, Gosia1704, chester633, Semper, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Strefa cienia 2017/08/13 00:59 #80324

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8387
Byłam święcie przekonana, że wpisywałam się u Ciebie dawno temu, a tu zonk, nic nie ma
Albo moje pisanie w kosmos poszło, albo ze mną już coś nie tak
Zatem zaczynam od nowa
Zdecydowanie bym poszerzyła te rabatki. Minimalnie,ale jednak gwizdac
Sama piszesz, że trawnik do kitu, zostawić tylko kawałek dla podkreślenia rabat
Też uważam, że róże nie pasują do twojego ogrodu.
Ty jestem panią cienia.
Czy wiesz, że hosta od Ciebie, ta która zmarniała, nagle odbiła i jest
Sama widziałaś, że jej nie było.
Super było znowu Cię zobaczyć i to w takich wyjątkowych warunkach :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/13 08:26 #80329

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6333
  • Otrzymane podziękowania: 24833
th napisał:

Dla ciekawych... aktualna długość mojego trawnika to 13 kroków, szerokość od 4 do 2... bogato 2smiech

To jeszcze Moniko napisz, jakiej aktualnie długości krok posiadasz? Bo krok krokowi nie równy ;).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/13 11:01 #80344

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7486
  • Otrzymane podziękowania: 16408
Moni, ale słodkie te Twoje przytulaki :kocham .
O północy to ja jeszcze roślin nie sadziłam gwizdac 2smiech . Ale za to za domem stoi z tuzin roślin wysadzonych w czasie sadzenie/przesadzania innych :diabelek .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/13 11:27 #80351

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6672
  • Otrzymane podziękowania: 14496
Monik, fajnie że tak całą rodzinką sobie wędrujecie po górkach, jak wiesz u nas to niemożliwe ze względu na zdrowie M (a może tylko lenistwo? :nie_wiem B)). Nie wszystkie dzieci lubią się zmęczyć tak jak my :lol:
Byliśmy we wszystki zdrojach od Kłodzka (cudne widoki z twierdzy prawda?) do Kudowy, Skalne Mesto udało się mimo wszystko zobaczyć, co prawda w tempie dużo wolniejszym niż polskie szkolne wycieczki, ale jednak...
Do tego basen dwa razy dziennie (ja) i obowiązkowy codzienny spacer przez park w Polanicy :kocham

Nocne ogrodowanie... hm... jeszcze na to nie wpadłam. Ale już wysadzanie aby posadzić - znam doskonale. To pewnie dotyczy wszystkich, którzy mają niewielkie ogródki gwizdac Wczoraj właśnie uparłam się wsadzić kilka roślin z wiosennych jeszcze zakupów i... oprócz przesadzania znowu ciachnęłam trawnika kawałek coby się zmieściły.

Bardzo mi się podoba Twój zamysł z prostowaniem, będzie fajnie współgrał z ogrodzeniem no i miejsca przybędzie...
Czekam zatem na nowe fotki :tup :tup
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/14 12:42 #80504

  • Agnieszka
  • Agnieszka Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 358
Ja tak podczytuje sobie po cichu i nie wytrzymałam. Ale widoki! Rodzinka cudna. Takie wspólne wedrowanie coś wspaniałego :)
Pozdrawiam serdecznie.

Agnieszka

Mój maleńki ogródeczek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/14 13:38 #80507

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31817
Hej Moniu,
zaległości nadrobiłam i podziwiam zapał do zwiedzania całą rodzinką :) Tyle miejsc w dość krótkim czasie, to na prawdę mieliście wypełniony czas po brzegi. Dzieciaki rozkoszne, widać, że kochacie się na maxa :))))))))
Przesadzanie o północy think: ... to tak trochę czarodziejsko ( :czarownica )

Też myślę, że proste brzegi będą wyglądać lepiej, zwłaszcza, że i tak rośliny nadadzą tej prostocie zmiękczenie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/14 23:17 #80601

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Z podziwem zerkam na Twoje rabaty.
Zawsze opowiadałaś, że ogródek nieduży i cienisty..a ja tu widze spore rabaty..ogromna ilośc odmian- Moniśka, jesteś mistrzem zaklinania rzeczywistości i upychania roślin tam, gdzie teoretycznie już miejsce się skończyło..i w dodatku ze świetnym efektem.

Bardzo u Ciebie jest przytulnie :buziak ale co czytam..jeszcze trawnik będziesz podkradać gwizdac ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/21 09:05 #81523

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6672
  • Otrzymane podziękowania: 14496
ekhm... Dziś już mamy 21 sierpnia... :tup :tup
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/21 09:20 #81527

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43913
Jak masz fajnie, ze z dziećmi możesz pochodzić. Moje to już wyfruwają i mile wspominam te czasy, kiedy razem wyjeżdżaliśmy.
Mleko malownicze!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/22 03:30 #81658

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5733
  • Otrzymane podziękowania: 15192
Ktoś mi coś liczy? gwizdac Weekend u mamy przedłużył mi się z długiego na dłuuuuugi... :silly: a że my rodzinnie usiedzieć nie potrafimy, to na wieczorne netowanie sił mi już brakło... najpierw odrobiłam zaległości w wizytach rodzinnych a potem nas... poniosło :P

W poniedziałek spłynęliśmy kajakami po Nidzie... odcinek 15 km... po drodze zahaczyliśmy o Sobków, który ma dla nas znaczenie sentymentalne :kocham













Przy okazji... co to za roślinka typu zaborcze pnącze, porastająca brzegi? Ktoś zna?



We wtorek pospacerowaliśmy po skansenie w Tokarni



a potem, szczęśliwie podrzucając na ten czas dzieci babci, znalazłam się w zapierającym dech królestwie paproci, host i innych cieniolubów :kocham

















Boszszzz...w tym ogrodzie można się zatracić! Jest taki klimatyczny, tajemniczy... p-r-z-e-p-i-ę-k-n-y :kocham

Tomku... dziękuję :buziak :buziak :buziak

Cdn
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/08/22 05:23 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, takasobie, Gosia1704, chester633, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Lukrecja ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Strefa cienia 2017/08/22 15:53 #81690

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6333
  • Otrzymane podziękowania: 24833
Moniko :przytulam , to ja dziękuję za tak miłe spotkanie i ciepłe słowa ;) Szkoda że zapomnieliśmy o wspólnym zdjęciu :glupek Mam nadzieję, że przy następnym pobycie w Kielcach też mnie odwiedzisz. :kibic
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/22 16:02 #81692

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31817
Moniu,
niesamowite wrażenie robią równiutko przycięte bukszpany na tle tych ruin... jakby tylko ogrodnik przeżył ;)

Ogród Tomka Twoimi oczami jest równie zachwycający jak ten, który pokazuje na Tomasz. Tylko zupełnie nie wiem, czemu Tomasz na skąpi tych perspektyw :nie_wiem

A pnącze, to kolczurka klapowana. Roślina przywleczona do nas i niestety bardzo inwazyjna, wypierająca nasze rodzime rośliny. Jest jednoroczna,. ale co roku zawłaszcza więcej terenów, gdyż nasiona zimują w ziemi.
Ostatnio zmieniany: 2017/08/22 16:03 przez Efkaraj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.685 s.