Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Strefa cienia

Strefa cienia 2017/06/30 20:34 #73953

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
U mnie ziemia jest lekka – przepuszczalna. One lubią wodę. Jak im brakuje, to więdną, nawet w cieniu. Tam gdzie teraz są Star of Billion prezentuje się bardzo dobrze, ale ta kolorowa – Star of Beauty chyba gorzej się wybarwia. To nie jest ich miejsce docelowe. Przy różach – na pełnym słońcu i w wilgoci były nie do opanowania. Tam kolorowa była bardziej wybarwiona. Zostawiłam 2 siewki. Zobaczę jakie będą, choć wiele się nie spodziewam.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/06/30 21:45 #73987

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44127
U mnie nie było burzy, tylko popadało! Mogłam już dziś po pracy przed kolejnym deszczem trochę chwastów powyrywać hu_rra
Fajne to zdjęcie, gdzie hosta jarzmianką zakwitła 2smiech
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz


--=reklama=--

 

Strefa cienia 2017/07/03 03:22 #74374

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5750
  • Otrzymane podziękowania: 15304
Wróciłam po weekendzie nieobecności do domu i stwierdzam, że po tych deszczach to mi chyba trawa powoli dojrzewa do kosiarki... rzecz niesamowita polewkamax


Gosiu... z tym zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę u jarzmianek jest chyba coś na rzeczy, bo i ja w upalne dni obserwowałam omdlałe główki u 'Sunningdale Variegated' a jej stanowisko narażone jest na przesuszenie z uwagi na ingerencje korzeni winobluszczu... inne podlewane wraz z hostami takich objawów nie wykazywały.

Miłko... mimo że lubię lawendowe dzwonki, którymi zakwitają hosty... pozwalam sobie na eksperymenta i czasem podmieniam im kwiecie... :P teraz jarzmianki a w ubiegłym sezonie testowałam liliowce

Hosta 'Fortunei Hyacinthina' kolorowej odsłonie :silly:






Mam wrażenie, że za chwilę dotknie mnie klęska urodzaju... :P zamówiłam kilka hostek u Jana, bo jak to tak samego 'Sparklera' tylko sobie ściągać... za drogo by przecież było... 2smiech wygrałam hostowy konkurs... hu_rra i w ten sposób rozstrzygnęłam, gnębiący mnie od jakiegoś czasu, dylemat, które z dzieci 'Striptease' powinnam zaprosić do swego ogródka, bo w ramach nagrody zaprosiłam i dziecię 'Alana Titchmarsha' i wnuczę 'Pin Up'... gwizdac to jeszcze mąż oświadczył, że ma mi do pokazania w telefonie zdjęcia, rosnących w miejscu jego kolejnej budowy, roślinek, którymi to z uwagi, że teren idzie do wycinki i rozbiórki, mogę się zaopiekować :woohoo: ... ofkoz to są hosty... i na moje oko to są duże hosty polewkamax
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/07/03 03:48 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, takasobie, Gosia1704, Elżbieta

Strefa cienia 2017/07/03 09:56 #74395

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6728
  • Otrzymane podziękowania: 14726
Moniko :witaj
Na pewno nigdy nie będę miała takich cudnych jarzmianek!
U mnie jakieś zabiedzone wszystko jest :(
Hosty też jakieś blade i mizerne, czy w przyszłym roku będą już ładniejsze?
Pewnie muszą się 'przekorzenić' bo mocno skracałam korzonki przy sadzeniu B)
Tylko z kilku jestem zadowolona, o dziwo zachwyca mnie Avocado i te z drobnymi, wąskimi listkami.

Będziesz kosić, no no!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/03 10:14 #74397

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16463
Urocze te jarzmianki, ale trzeba przyznać, że przemiana kolorystyczne zadziwiająca :blink: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/03 20:36 #74442

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
edyta napisał:
Urocze te jarzmianki, ale trzeba przyznać, że przemiana kolorystyczne zadziwiająca :blink: .
A może one się ze sobą krzyżują?

Monia, ogród bujny i zachwycający. jarzmianki z różami....kusicie koleżanki, kusicie...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/03 21:00 #74448

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13906
Hihi, my też mamy sporo roślin odzyskanych z terenów budowlanych. Nie wszystko się daje uratować, ale W. ma okresowo szkółkę zapchaną jakimiś ocaleńcami.
U mnie ogród też nawodniony dostatecznie :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/03 21:22 #74460

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Monisiu u mnie między hostami dzwonek zakwitnie wink-3 tak posadziłam 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/05 01:48 #74646

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5750
  • Otrzymane podziękowania: 15304
Nelu... a co to za czarnowidzenie? Nigdy nie mów nigdy... także w sprawie jarzmianek... cierpliwości tylko trzeba :buziak

I ofkoz, że w przyszłym sezonie hosty będą ładniejsze... na 100%... ich pierwszy sezon po prostu należy przeczekać... nawet można zasadzić je byle gdzie i poza zasięgiem wzroku i przypomnieć sobie o nich za rok... gwizdac bywa, że one w tym pierwszym sezonie nawet do siebie podobne nie są... zwłaszcza te o wolnym tempie produkcji kłów/ liści... dopiero w kolejnych, gdy gęstnieją, to nabierają właściwej urody i łamią serca :kocham

Widziałam Twoje 'Avocado' i nie dziwię się, że Ci się podoba... mnie też i... właśnie czekam na swoje... zwyc posadzę je przed 'Guacamole'... masz 'Guacamole'? Ja mam od razu podzieloną na 2 sztuki, ale posadzone razem... i teraz muszę tą kępę odchudzić... w zeszłym roku mnie zachwycała, ale w tym przesuwałam ją, sadząc 'Rasputina' i tak trochę nieforemna i plaskata mi się teraz wydaje... a że ciasno na rabacie się zrobiło, to swoją drogą gwizdac

Zeszłoroczna (wrześniowa) hosta 'Guacamole'


Aktualna... nie mam aktualnej! :blink: Się zrobi... :fotka i wkleję jutro :)

Jeszcze nie kosiłam... znowu mokro gwizdac


Edytko i Efciu... nie wczytywałam się w zwyczaje jarzmianek, więc nie wiem, skąd ta przemiana... na pewno jest to ta sama kępka... jedyny trop to zmiana stanowiska... teraz jest bardziej cieniste.

Danusiu... ale chyba się nie chwaliłaś tym kwitnieniem, bo mi się w oko nie rzuciło... za to wyhaczyłam jarzmiankę w drugim rzędzie za hostami... dorodną masz :)

Zuzo... czego to się nie robi dla roślinek :przytulam


A zatem słowo stało się ciałem... początek klęski urodzaju ma się następująco: :P





Wykopywałam 2h obsypując się dokumentnie ziemią... taa... nie mówiąc o tym, że mi manicure wziął i zszedł, bo ja przecież nie umiem pracować w rękawiczkach... :silly: a to nie jest nawet połowa tego, co zostało... krecigl nie wiem, kiedy wkracza tam ciężki sprzęt, może zdążę podjechać raz jeszcze... teraz działali drwale... poległy 2 kasztanowce i topola... widząc, że tną, poprosiłam męża, by załatwił mi kilka plasterków drewna celem wykorzystania w ogródku... dostałam 3, kolejne 2 nie zostały zabrane z uwagi na możliwość zrobienia dziury w bagażniku ;)



I one nie są z pnia, lecz z jednego z konarów... wyobrażacie sobie te drzewa... ech... i jest tam jeszcze szpaler buczków wzdłuż ogrodzenia... takich młodziaków 2metrowych... pięknych, bordowych... także idą na zatracenie :placz
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/07/05 03:44 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, Gosia1704, zanetatacz

Strefa cienia 2017/07/05 06:41 #74656

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Masz co robić Moniczko :tup sadzenie to chyba najprzyjemniejsza czynność w ogrodzie .Ja to uwielbiam i dlatego czasem coś przesadzam nie zawsze z konieczności wink-3 Twoja Guacamole pięknie jest wybarwiona ,aż zaczynam myśleć ,że ta moja to chyba nie ona think: Dobrze ,że troszkę pokazujesz swój ogród ,bo nie znam go dokładnie ,a ciekawa jestem ,co tam jeszcze za niespodzianki się kryją :na_ucho
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/05 08:05 #74664

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44127
Fajnie sadzić takie rośliny, kiedy widzisz, jakie są duże i jak będą do reszty pasować. Ja wiele roślin posadziłam bez sensu, bo sadziłam poszargane jesienią, albo wiosną, kiedy nie wyszły. krecigl
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/06 03:09 #74836

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5750
  • Otrzymane podziękowania: 15304
Obiecane aktualne focie 'Guacamole' :)

W deszczowe popołudnie



i 3h później porą wieczorową







Ewo... pokaż swoją, porównamy i pomedytujemy: ona to czy nie ona... może Twoja rośnie w większym nasłonecznieniu i stąd bledsze wybarwienie... bo chyba nie inne? think:
Cieszę się, że ciekawi Cię mój ogród... ale czy kryje on niespodzianki... hmmm... się okaże zwyc
Ja sadzić też lubię... o ile mam gdzie... gwizdac teraz znów rozgrzebałam kawałek trawnika, szukając miejsca dla host z odzysku i wymieniam podłoże... a to już lubię jakieś deko mniej... krecigl przekopałam na głębokość łopaty i wydobywam... artefakty... 2smiech pokruszony beton, zardzewiałe gwoździe... i tak jest za każdym razem, gdy tworzę/ powiększam rabatę... w obliczu powyższego przestaje dziwić, że trawa nie chce mi rosnąć gwizdac

Neluś... to co, reflektujesz? Odchudzać 'Guacamole' będę w sierpniu, może we wrześniu :)

Teraz czekam na 'Avocado'... :tup cierpliwie, jak należy się domyślać... :silly: plan jest taki, że posadzę je w miejsce 'Seducera' a onże wyląduje po lewej stronie hortensji... z kolei stamtąd będę musiała wydobyć 'Fireworks', bo za sprawą nabierającej mocy 'Aristokrat' stało się już kompletnie niewidoczne i na pewno posadzę je razem z równie wyczekiwanym' Sparklerem'... tylko gdzie jeszcze nie wymyśliłam :P

I co to ja jeszcze miałam rzec... aaa... się cieszę, że w tym roku dałam radę ochronić przed przymrozkami moją jedyną ogrodówkę... piszę to tak, jakbym bukietówek miała całe mnóstwo... polewkamax ofkoz też całą jedną... ;) wracając zaś do ogrodówki, to w zeszłym roku odbijała od korzenia i przez większość sezonu stanowiła dziurę w rabacie, czym dopowadzała mnie do szewskiej pasji... :angry: w tym zaczyna spektakl z 12 kwiatami hu_rra



Szkoda tylko, że nie znam jej imienia... kupowana onegdaj w początkach mego ogrodowania jako Hydrangea macrophylla i tyle :nie_wiem

Miłko... ja też sadziłam dotąd wyłącznie pierwszosezoniaki... stąd rok w rok niezbędne stawały się korekty rabat, bo coś - niespodzianka! - urosło polewkamax

W temacie host z odzysku... udało mi się od ręki posadzić hostę, którą podejrzewam o bycie 'Elegans'... tą niebieską... ale wykorzystałam li tylko 2 doniczki i to ze średnim i mniejszym egzemplarzem, więc... nie spowodowało to jakiegoś dużego uszczuplenia stanu posiadania gwizdac









Teraz, jak wyżej wspominałam, przygotowuję stanowisko dla kolejnej... tej, którą podejrzewam o bycie 'Antiochem'... jednak dla większości z tych host będę musiała poszukać przyjaznego im ogrodu krecigl

I wiadomość z ostatniej chwili... doczekałam się pierwszego kwiatu lilii... lilia OT 'Flashpoint' voila :)

Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/07/06 05:20 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Efkaraj, Gosia1704, chester633, zanetatacz, Isia

Strefa cienia 2017/07/06 13:01 #74916

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6728
  • Otrzymane podziękowania: 14726
Monik :przytulam
Twoja Guacamolka to jakieś cudo jest!
Dzięki, że pomyślałaś o mnie, zachodzę w głowę czym ja mogę podzielić się z Tobą think:
Może jakąś azalkę byś chciała? Oczy węża już Ci proponowałam, tylko powiedz kiedy mam podzielić bo się nie znam. Zastanów się proszę. Większość zakupionych wiosną host jest jednokłowa (Barcikowski), ale kilka można
by śmiało podzielić np. Rainbow's End... :kocham

Bardzo mi się w Twoim ogródku podoba, widoczki które pokazujesz są takie ... smakowite :lol:
Pokazuj, pokazuj...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/07/06 16:52 #74936

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Moniu, plasterki cudniaste, jak ja kocham takie rzeczy :kocham
Guacamole faktycznie, rozrosła się na boki, ale według mnie i tak jest śliczna. Kolor ogrodówki zdziwko cudowny!
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/07/06 22:20 #74975

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6728
  • Otrzymane podziękowania: 14726
Monik, wróciłam z działki, przypomniałam sobie o rozmnożonych horkach bukietowych Limelight i Pinky winky,
Nawet będą kwitły - chcesz?

I pytanie co rośnie z lewej pod hortensją takie drobniutkie białe?
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/07/07 02:36 #75008

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5750
  • Otrzymane podziękowania: 15304
Zachodzę dziś do mojej doniczkowej lilii a ta pod kątem ostrym szoruje kwiatem po ziemi... o żesz... siła ciążenia czy znów wspomogły najmilejsze? :kot Także teraz mam tam 2 połamańce, na szczęście nie złamańce... wspomogłam bambusowym patykiem i zobaczymy, czy dadzą radę kwitnąć w takich warunkach krecigl


Nelu... to jesteśmy umówione... jak mnie najdzie natchnienie (pewnie już po powrocie z wakacji), to podzielę 'Guacamole' i Ci odłożę... szykuj dużą miejscówkę gwizdac

Kiedy dzielić hosty? W zasadzie o każdej porze można... przynajmniej wedle moich doświadczeń... niedawno rozmnażałam myszki, teraz kopałam i dzieliłam duże hosty z odzysku... ale pewnie najlepiej się za to brać bliżej jesieni lub wiosną... czasem to one wręcz same się rozdzielają podczas wykopywania... czasem wystarczy je po wykopaniu delikatnie ruszyć w te i wewte i się rozchodzą... ale bywa i tak, że konieczne jest sięgnięcie po nóż... a w drastycznych przypadkach to i po szpadel :silly:

Czym się możesz podzielić? Nelu... to nie jest konieczne! Jak widzisz, ja doszłam już do momentu, kiedy zaczynam hosty oddawać... :P ale... pewnie powiesz, że tak być nie może i musisz mi się zrekompensować... gwizdac no to pomyślmy... think: za 'Snake Eyes' chyba jednak podziękuję, skoro przybywa do mnie inne potomstwo 'Striptease', bo dla całej rodziny to ja miejsca niestety nie mam... 'Rainbow's End' stosunkowo małe, więc może da radę zmieścić... bardzo się rzuca w oczy?

Generalnie to powiem Ci, że w planach wiosennych miałam zaprosić za pośrednictwem Barcikowskich 'Lakeside Lollipop'... tudzież 'Great Expectations' oraz 'Paradise Expectations'... tudzież coś myszowatego, ale... odwlekałam to zamówienie i odwlekałam, bo ciągle mi coś tam u nich doskakiwało do koszyka... polewkamax i suma robiła się nazbyt okrągła... krecigl mimo darmowej dostawy ofkoz :P

Drobniutkie białe to kwiecie tiarelki 'Timbuktu'... kwitnie nieprzerwanie od maja... mam nawet jej szczepkę, bo z rok temu podczas czyszczenia z przekwitłych pędów zostało mi cosik w ręce... wetknęłam byle jak pod miodunkę i rośnie... chcesz? :silly:

Tiarella 'Timbuktu' w drugiej połowie maja... szczepka na planie pierwszym w objęciach miodunki 'Opal'





O hortensje! Pożądam hortensji... tylko miejsca na nie brak... gwizdac z tym że 'Pinky' w mym guście nie jest... pewnie to uraz po konieczności oglądania w przeszłych czasach Teletubisiów w opcji niemalże non stop... polewkamax 'Limka' to co innego :kocham

Efciu... ja też kocham i ciągle mi mało... i wciąż coś znoszę... a to korzenie, a to kamienie... polewkamax o szyszkach nie wspominając gwizdac


Rozpoczynam prezentację swoich nowych, zakupionych na zlocie, paprociumek :)

Wietlica uszkowata (Athyrium otophorum var.okanum)... maleńka pięknotka :kocham





Więcej w wątku: Wietlica uszkowata (Athyrium otophorum)


Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Plumosum densum'... koronkowe cacuszko :kocham





Więcej w wątku: Polystichum setiferum 'Plumosum densum'
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/07/08 03:11 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, chester633, zanetatacz

Strefa cienia 2017/07/07 21:37 #75120

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Monisiu zdjęcia dzwonka w hostach jeszcze nie było bo jeszcze nie zakwitł a moja mamuśka mówi że te kwiatki to są strasznie głupie że mi w takim cieniu kwitną 2smiech najlepsze jest jeszcze to że ktoś mi lilie w hostach posadził gwizdac to będzie dopiero widok jak zakwitnie bo ma dwa pączki,podejrzewam że cebulka musiała być mała i zamieszała się z czymś.Hosty masz przepiękne a poczekalnia widzę niezłych rozmiarów rotfl paprptki śliczne ale u mnie coś nie bardzo nooooo oprócz jednej najzwyklejszej którą musze tępić
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/08 02:57 #75163

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5750
  • Otrzymane podziękowania: 15304
Danusiu... lilie w hostach, czemu nie? :silly: Ja dopiero zaczynam przygodę liliową... a przynajmniej taką mam nadzieję, choć ostępka mocno mi na odcisk stanęła i straciłam połowę pąków... :placz z uwagi zaś na szczupłość areału uskuteczniam sobie lilie w borówkach... 2smiech lilie w hortensji... 2smiech lilie w magnolii... 2smiech i... tak zwyczajnie: lilie w doniczce... 2smiech acz doniczka skryta w winobluszczu :P

I właśnie te doniczkowe wystartowały pierwsze... przedwczoraj jednym kwiatem 'Flashpoint', dziś dwoma 'Nymph'... piękny zestaw :kocham




Prezentacji zlotowych paprociumek ciąg dalszy :)

Nerecznica szerokolistna (Dryopteris dilatata) 'Lepidota Crispa Cristata'... mocno ażurowa :kocham





Więcej w wątku Nerecznica szerokolistna (Dryopteris dilatata) 'Lepidota Crispa Cristata'

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'CristataThe King'... o przepięknej sylwetce i fikuśnie rozwidlonych frondach :kocham





Więcej w wątku Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata The King'


I zmykam, bo z samego rana jedziem z mężem po dzieciaki do Płocka :witaj
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/07/21 00:26 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, Gosia1704, chester633, zanetatacz, Lukrecja, Isia

Strefa cienia 2017/07/14 02:57 #76176

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5750
  • Otrzymane podziękowania: 15304
Znów w niedoczasie jestem... krecigl spieszę się, by to co miało być wsadzone, wsadzone przed naszym wyjazdem zostało... acz chwile zawieszenia z kubkiem kawy zaliczam nader często... to chyba przez te lilie... :P przyznaję, że to był doskonały pomysł zaprosić je w me skromne progi... hu_rra byle tylko nie okazały się w moim ogrodzie roślinami na raz... jak tulipany i czosnki... gwizdac ale o tym przekonam się za rok... teraz się nie martwię, teraz się upajam polewkamax

Cudowna lilia 'Flashpoint'... napatrzeć się na nią nie mogę... :kocham tu w zestawieniu z 'Maytime'



I szerzej... z hostą z odzysku, typowaną na 'Antiocha'... i całkiem świeżutkim rógiem rabatki :silly:

Załącznik nie został znaleziony



A że nie samymi liliami człowiek żyje... ale hostami to i owszem gwizdac

Kwitnąca 'Dancing Mouse' w towarzystwie 'Blue Ivory' i również kwitnącej malutkiej kuzynki 'Lucky Mouse' :)



Niesamowita 'Praying Hands' otoczona wianuszkiem host i paproci :)



Mający to 'coś' w sobie 'Seducer' na tle 'Guacamole i miodunki 'Opal'... i rodków, ma się rozumieć :)




A w niedzielę wyjeżdżamy... małpolud czeka :silly:



Tudzież...




Już się cieszę... hu_rra tylko... tylko... tylko żal zostawiać lilie... i hosty... i paproty... i wszystkie inne... gwizdac normalnie rozdwoić się, by się zdało 2smiech


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2019/12/31 02:08 przez th. Powód: Dodanie linków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, Gosia1704, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Isia

Strefa cienia 2017/07/14 07:45 #76180

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25226
Piękne miejsce na urlop :slonko , odpoczywaj więc i nabieraj sił a lilie poczekają :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.212 s.